POZOR - Dagmar Pecková a Musica Bohemica – Exaltatio - ZRUŠENO!

26.12.2020 od 19 hodin

POZOR - Dagmar Pecková a Musica Bohemica – Exaltatio - ZRUŠENO!

Vážná hudba

Předprodej 8. 6.

Informace

Po úspěšné „zlaté“ desce NATIVITAS (Zrození) vydané u společnosti Supraphon (2018) přichází dvojice Dagmar Pecková a Jaroslav Krček spolu s Musicou Bohemicou a Vincentem Ignácem Novotným s novým CD a sérií vánočních koncertů s názvem EXALTATIO (Povýšení člověka). Barokní i lidové vánoční písně a koledy ze světa, ale i z Čech a Moravy v charakteristické úpravě Jaroslava Krčka budou opět exkluzivním zážitkem a ozdobou adventního času.

Dagmar Pecková

Dagmar Pecková během své úspěšné mezinárodní kariéry vystoupila na nejuznávanějších operních a koncertních světových scénách (Bayerische Staatsoper, Carnegie Hall New York, Royal Opera House Covent Garden London, San Francisco Opera aj.) a na prestižních mezinárodních hudebních festivalech s předními orchestry pod vedením světově proslulých dirigentů . Její nahrávky vyšly u nahrávacích společností Hänssler Classic, Teldec, Warner Music a Supraphon, kde vydává své další projekty. Za svá alba WANTED a NATIVITAS získala v roce 2019 Zlatou desku Supraphonu. Intenzivně se věnuje také vlastním uměleckým projektům – například operní recitál Hříšnice (2015), kabaretní revue Wanted (2017) či písně s vánoční tematikou Zrození (2018). V roce 2017 založila ve svém rodišti Hudební festival Zlatá Pecka pořádaný na přelomu srpna a září v Chrudimi.

Jaroslav Krček

Český hudebník, dirigent, sbormistr a skladatel se narodil v roce 1939 ve Čtyřech Dvorech u Českých Budějovic. Vystudoval na Pražské konzervatoři dirigování u Bohumíra Lišky a kompozici u Miloslava Kabeláče. Od svých studijních let se zabývá zpracováním lidových a anonymních předloh. Je to odvětví, jemuž dokonale rozumí a svými vysoce stylizovanými úpravami přináší české kultuře vklad nejen z hlediska skladatelského názoru, ale i názoru interpretačního, neboť tuto hudbu také sám realizuje se souborem Musica Bohemica, který za tímto účelem založil v roce 1975. Druhá tvář Krčkovy tvorby se týká odvětví hudby vážné. V této oblasti vytváří skladby od odvážných experimentů až po velmi sdělná díla. Lze sem počítat tvorbu operní, oratorní, baletní, symfonickou a nespočet skladeb komorních. Jeho další profese je dirigování a hudební režie.

Vincenc Ignác Novotný

Vincenc Ignác Novotný se narodil v roce 1999 v Praze. Vystudoval Gymnázium a Hudební školu hl. m. Prahy a v roce 2018 byl přijat na Universität für Musik und darstellende Kunst ve Vídni, kde studuje v bakalářském programu u prof. Margit Klaushofer. Již během studií v Praze získal několik cen v mezinárodních pěveckých soutěžích – např. Iuventus Canti (2014), Písňová soutěž B. Martinů, Mezinárodní pěvecké soutěž Giulio Perotti-Gesangwettbewerb (2015), Mezinárodní pěvecká soutěž A. Dvořáka v Karlových Varech (2016) aj. Účinkoval například spolu s Jaromírem Nohavicou v operním projektu Bastien a Bastienka (W. A. Mozart). Sólově zpíval s orchestry jako je Symfonický orchestr hl. m. Prahy FOK (2015, 2017) nebo Janáčkova Filharmonie (2019). V prosinci 2019 se zapojil do projektu Zrození souboru Musica Bohemica, Jaroslava Krčka a Dagmar Peckové.

Musica Bohemica

Musica Bohemica je komorní soubor, který má v současné době osm hudebníků a dva zpěváky. Uměleckým vedoucím je Jaroslav Krček, který od založení (1975) vytváří stěžejní repertoár. Kromě děl, která byla pro soubor napsána, interpretuje Musica Bohemica také hudbu historickou. Zvláštní a ojedinělá je interpretace a zpracování hudby anonymní a lidové. Soubor natočil a vydal kolem padesáti titulů CD, hudbu k několika filmům a divadelním hrám, spolupracuje s českým rozhlasem a televizí. Má za sebou koncertování nejen po celé Evropě, ale i v zámoří .

Vstupenky

690 Kč
I. a II. cenová kategorie
650 Kč
III. cenová kategorie
590 Kč
IV. cenová kategorie

INFORMACE O VSTUPENKÁCH

Naši partneři