E. Weissová - J. Pustina - Harvestehuder Sinfonieorchester

E. Weissová - J. Pustina - Harvestehuder Sinfonieorchester

Vážná hudba

Předprodej 3. 2.

Informace

Přeložený koncert z 17. 5. 2020 a 13. 5. 2021.

ELIŠKA WEISSOVÁ - mezzosoprán

JAKUB PUSTINA - tenor

HARVESTEHUDER SINFONIEORCHESTER - HSO (HAMBURG)

CHRISTIAN KUNERT - dirigent 

PROGRAM KONCERTU:

Johannes Brahms: Symphony No. 4 in E minor, Op. 98

Richard Wagner: DIE WALKÜRE: act 1, scene 3

VSTUPENKY LZE KOUPIT TAKÉ PŘES WEB EVSTUPENKA.CZ

 

Eliška Weissová, mezzosoprán

Zpěv studovala na Konzervatoři v Brně a na pražské Akademii múzických umění u prof. René Tučka. Jako doplněk studií absolvovala mistrovské kurzy u Naděždy Kniplové a Petera Dvorského. S úspěchem se zúčastnila několika pěveckých soutěží, např. Mezinárodní pěvecké soutěže Emy Destinnové v Českých Budějovicích, Mezinárodní pěvecké soutěže Antonína Dvořáka v Karlových Varech, kterou v roce 2004 vyhrála, Queen Sonja Competition v Oslu, soutěž Mikuláše Schneidera-Trnavského, (3.místo) Competizione dell’opera v Drážďanech nebo soutěž Borise Christoffa v Sofii. Od roku 2006 působí jako stálý host opery v Národním divadle v Praze, v Olomouci, Plzni, Ústí nad Labem,  Brně, Opavě a Košicích. V národním divadle v Praze vystupuje například jako Ortruda (R. Wagner - Lohengrin), Kostelnička (L. Janáček - Jenufa) nebo Turandot (G. Puccini - Turandot).

 

Jakub Pustina, tenor

Operní pěvec Jakub Pustina je bezesporu jedním z fenoménů operního umění. Vystudoval obor chemie, avšak v 21 letech se rozhodl stát operním pěvcem. Jeho mohutný, nezaměnitelný a strhující hlas ho předurčuje k vytváření rolí velkých dramatických hrdinů. Na operní jeviště ho poprvé angažoval světoznámý tenorista Peter Dvorský, který ho označil za svého nástupce, a od té doby ztvárnil Jakub Pustina ve více než dvaceti zemích světa řadu hlavních postav.  Po deseti letech, kdy se věnoval barytonovému oboru, se ve spolupráci s legendární sopranistkou Gabrielou Beňačkovou začal věnovat oboru dramatického tenora a extrémně náročným partům Richarda Wagnera. Jeho hlas patří k výjimečným, a to jak svojí sytostí, barvou a odolností, tak i neuvěřitelným rozsahem, díky kterému může Jakub Pustina zpívat, jak role tenorové, tak barytonové.  Viceprezidentka Mezinárodní společnosti Richarda Wagnera prohlásila o hlase Jakuba Pustiny „Takového hlasu na světě v současnosti není!“. V jeho repertoáru nalezneme například Tristana (R. Wagner – Tristan a Isolda), Erika (R. Wagner – Bludný Holanďan) nebo Cania (R. Leoncavallo – Komedianti).

 

Harvestehuder Sinfonieorchester - HSO

Symfonický orchestr HSO byl založen v roce 1966, kdy se tehdejší vedení komorního orchestru rozhodlo umožnit mladým studentům dirigování získávat zkušenosti před profesionálním tělesem. Postupem času se tento orchestr pod vedením vynikajících dirigentů dostal až mezi nevýznamnější orchestry v Německu a jeho domácí scénou je město Hamburg. V plném obsazení má více než 100 hudebníků a díky této neobyčejné velikosti jsou jeho repertoárové možnosti takřka neomezené. Symfonický orchestr HSO se i v současnosti koncentruje především na špičkové mladé interprety a dává prostor právě těm nejlepším.

 

Christian Kunert, dirigent

Německý dirigent a fagotista Christian Kunert je zástupcem inovativní a nové generace vysoce motivovaných a vášnivých hudebníků. Jeho repertoár je velice široký a při interpretaci jednotlivých skladeb klade velký důraz na rozvíjení živých a moderních metod. Kunertův zcela nový způsob interpretace přitahuje posluchače napříč celým spektrem a motivuje k pozornému poslechu.  Jako dirigent uplatňuje své nové způsoby i při práci s orchestrem, a proto orchestr pod jeho taktovkou je schopen neuvěřitelné plastičnosti, barevnosti a sugestivního výrazu. V opeře se nejčastěji jako dirigent věnuje dílu Giuseppe Verdiho a Richarda Strausse. Od roku 2004 je Christian Kunert sólistou na fagot Hamburské filharmonie a Hamburské státní opery. Od roku 2010 je profesorem Hamburské univerzity.

Další informace

Vstupenky kupujte v den předprodeje pouze přes web - vždy od 10 h. Zakoupit je můžete také prostřednictvím webu EVSTUPENKA.CZ 

Pokladna divadla je uzavřena.

Partneři akce

  • STÁTNÍ FOND KULTURY

Naši partneři