ČESKÉ FILHARMONICKÉ KVARTETO

8.3.2017 od 19 hodin

ČESKÉ FILHARMONICKÉ KVARTETO

Vážná hudba

Předprodej 25. 1.

Skupina H

Rozvoz autobusem po představení

Informace

Štěpán Pražák, Viktor Mazáček – housle

Jiří Poslední – viola

Jakub Dvořák – violoncello

HOST: Lucie Brotbek Prochásková (Švýcarsko) - flétna

Lucie Brotbek Prochásková je česká flétnistka působící od roku 1994 ve Švýcarsku. Je absolventkou pražské Konzervatoře, Akademie múzických umění v Praze, Hochschule für Musik v Hamburku a Scholy Cantorum Basiliensis. Další umělecké impulzy získala na mistrovských kurzech P.L.Grafa a A.Adorjána. Je laureátkou několika národních i mezinárodních soutěží a semifinalistkou Pražského jara 1991. Byla sóloflétnistkou Mezinárodní filharmonie mládeže Praha a souboru Musica Bohemica. Jako sólistka vystupovala s předními komorními orchestry (Petersburští sólisté, Talichův komorní orchestr). Účinkovala na mezinárodních festivalech v Salzburgu, Praze, Salisbury, Českém Krumlově, Drážďanech, Paříži, Výmaru, Lucemburku a Freiburgu. Byla členkou symfonického orchestru „basel sinfonietta“ a sextetu renesančních fléten „I Fiffari di Basilea“. V současnosti je flétnistkou dechového kvinteta „I maghi“ a zakládající členkou spolku „frauenkomponiert“ a sóloflétnistkou jeho symfonického orchestru, jehož úkolem je uvádění symfonických děl žen – skladatelek. Spolupracuje s klavíristou T. Víškem. Je členkou Amalia Tria a Amalia Ensemble. Pro svou mimořádnou muzikalitu a vytříbený osobitý způsob hry je Lucie Brotbek Prochásková velmi ceněnou a vyhledávanou komorní hráčkou. 

České filharmonické kvarteto vzniklo v roce 2000 z iniciativy členů České filharmonie. Výborné individuální dispozice všech hráčů a jejich dlouholeté zkušenosti v komorní hře jsou vkladem pro prvotřídní interpretaci české a světové hudby. Těžištěm repertoáru kvarteta je česká komorní hudba, zároveň hrají na vysoké interpretační úrovni díla světových autorů – Mozarta, Beethovena, Haydna aj. Soubor pravidelně vystupuje v komorních cyklech České filharmonie, na festivalech a koncertních řadách Kruhů přátel hudby v České republice i v zahraničí.

V koncertním programu „Klasika versus moderna“ zazní skladby velikánů Ludwiga van Beethovena, Amy Beacha, Bohuslava Martinů a Leoše Janáčka.

VÍCE INFORMACÍ

Další informace

Vstupenky rezervujte a kupujte přes web vždy následující den po zahájení předprodeje od 10 h. Zakoupit je můžete také prostřednictvím webu EVSTUPENKA.CZ a vyzvednout v Liberci, Českém Dubu, České Lípě, Semilech, Smržovce, Turnově, Vratislavicích a a mnoha dalších místech.

TYTO REZERVACE JE NUTNÉ VYZVEDNOUT DO 5 KALENDÁŘNÍCH DNŮ! Po této době se rezervace automaticky ruší! VŠECHNY REZERVACE SE AUTOMATICKY RUŠÍ DEN PŘED AKCÍ!!! V den konání prodej POUZE v pokladně divadla!

Naši partneři