CESTA DO PRAVĚKU

20.3.2017 od 8:30 a 10:30 hodin

CESTA DO PRAVĚKU

Městské divadlo Zlín

Dětská

Informace

Autor:
Jiří Jelínek
Režie:
Jiří Jelínek

Pocta Karlu Zemanovi i dětské odvaze.

Někdejší dětská parta čtyř protagonistů se po letech sejde, aby pomohla Karlovi uklízet byt po jeho babičce. Přitom se snaží najít deník z dětských let. Tenkrát si říkali Rosomáci - proto skandování v úvodu i v závěru inscenace. Režisér nezapřel velký cit pro hraní (si) a jevištní blbnutí čtyř protagonistů. Svou energií dokáže strhnout pozornost dětských diváků.

Stohy banánových krabic po babičce jsou plné předmětů, které to někdejší putování evokují, a dávní kamarádi jeho zdánlivě odvanutému kouzlu zase podléhají. Po odhalení babiččina bytu následuje zvířátkohraní s věcmi ze skříně. Situační a slovní humor se prosazuje i v písňových textech (řekni, Evo, Lucce, copak je to evoluce; chytlavé i jímavé songy složil herec Tomáš David).

Divan se promění v loď, a už stačí koště a kytara – pádla, a hurá proti proudu času. Následuje evoluční hraní – od opočlověka až ke člověku. A postupně scéna ožívá pravěkými zvířaty. A ovšem, nemůže chybět známá sekvence ze Zemanova filmu: boj šavlozubého tygra s Stegosaurusem. Následně se probouzí hodný Brontosaurus, a ve finále se objeví hrozivý Tyrannosaurus.

Cesta do pravěku končí nalezením ztraceného deníku. Skutečně povedené hraní, které zaujme diváka všech generací.

DOPORUČENÝ VĚK: 5. - 7. TŘ. ZŠ

délka představení: 50 min. 

Objednávky vyřizuje paní Kaufmanová - mail vystavy@divadlojablonec.cz - tel. 483 310 064

VEŘEJNOST si vstupenky zakoupí v den konání, 25 minut před začátkem. Vstup hlavním vchodem, kde je pouze pro školní pořady otevřena pokladna.

Divadlo se otevírá 30 minut před začátkem. 

Naši partneři