DONAHA!

6.6.2017 od 19 hodin

DONAHA!

MĚSTSKÉ DIVADLO KLADNO

Muzikál

Předprodej 18. 4.

Skupina DA

Rozvoz autobusem po představení

Informace

Autor:
Terrence McNally - David Yazbek
Režie:
Ondřej Brousek
Hrají:
Martin Písařík, Jiří Dlouhý nebo Ondřej Štáfek, Jan Krafka, Michal Maléř, Jiří Š. Hájek, Tomáš Hron, Anežka Rusevová, Zuzana Mixová a další.

Světově proslulý muzikál je příběhem party ocelářů, kteří jednoho dne přijdou o práci. Nejde jim jen o to, jak uživí svoje rodiny, ale také o vlastní důstojnost a zbytky sebeúcty. Přes velmi přímý název však zdaleka nejde o pouhou “komedii o pánském striptýzu”. DONAHA! vypovídá především o síle přátelství a odvaze čelit s humorem sebevětší nepřízni osudu. Ono zmíněné obnažení se zřejmě nebude zdaleka týkat jen těla.

Americký muzikál vznikl na motivy britské povídky Wendy Holdenové a filmového scénáře Simona Bufoye. Stejnojmenný film z roku 1997 mladého režiséra Petera Cattanea zaznamenal fenomenální úspěch a dočkal se několika nominací na Oscara. Na základě filmu, pro který je příznačný britský nadhled, ironie a tragikomika, je nutno poznamenat, že ani v případě muzikálové verze se rozhodně nejedná o lehkonohou hudební komedii o pánském striptýzu, což je poněkud povrchní nálepka, kterou si stihl vysloužit.

Svým způsobem jde o sociální drama. Jen děj se vlivem přenesení na jeviště poněkud zjednodušil a přesunul  z britského Sheffieldu přes oceán - do Buffala, které rovněž trpělo a do jisté míry stále trpí průmyslovou krizí, krachy podniků a zavíráním oceláren... Ať už se odehrává kdekoli, příběh jako takový se ale stále dotýká problematiky, kterou důvěrně známe všichni, a hlavní hrdinové se octnou v situaci, do níž se může kdykoli dostat kdokoli z nás…

Světová premiéra Donaha! se uskutečnila v roce 2000 v Old Globe Theatre v San Diegu. Ceny, na které byl nominován, se muzikálu sice vyhnuly (ve stejném roce triumfoval úspěšný muzikál Producenti), diváci po celém světě si ho ale naprosto zamilovali a tak se zjevil divadelní hit.

K nám „fenomén Donaha!“ dorazil v roce 2004 a ukázalo se to jako velmi dobrý „tah“. Od české premiéry roku 2005 v Divadle F. X. Šaldy v Liberci vzniklo již jedenáct inscenací na českých, moravských a slezských scénách a ve většině případů se drží na repertoáru několik let, některé z nich se dokonce hrají dodnes (rekord drží Uherské Hradiště, kde loni oslavili desáté výročí a dávno překročili stovku repríz). Inscenace Ondřeje Brouska v MDK je tedy dvanáctým nastudováním u nás.

Další informace

Vstupenky rezervujte a kupujte přes web vždy následující den po zahájení předprodeje od 10 h. Zakoupit je můžete také prostřednictvím webu EVSTUPENKA.CZ a vyzvednout v Liberci, Českém Dubu, České Lípě, Semilech, Smržovce, Turnově, Vratislavicích a a mnoha dalších místech.

TYTO REZERVACE JE NUTNÉ VYZVEDNOUT DO 5 KALENDÁŘNÍCH DNŮ! Po této době se rezervace automaticky ruší! VŠECHNY REZERVACE SE AUTOMATICKY RUŠÍ DEN PŘED AKCÍ!!! V den konání prodej POUZE v pokladně divadla!

Naši partneři