"FAME"

10.4.2017 od 11 hodin

"FAME"

Lejre Ungdomsskoles (Dánsko)

Muzikál

Informace

Autor:
David de Silva - José Fernandez

Jacques Levy - Stephen Margoshes

Jeden z nejslavnějších amerických muzikálů, který se stal ve své filmové podobě senzací osmdesátých, a ve své divadelní podobě (premiéra 1989) senzací devadesátých let. Libreto Davida De Silvy a José Fernandeze společně s písňovými texty Jacqua Levyho a hudbou Stephena Margoshese nás zavádí mezi adepty studia hudebních, dramatických a tanečních oborů. Všichni se poprvé setkávají na přijímacích zkouškách na světově proslulou High School of Performing Arts v New Yorku, kterou posléze také společně studují. Fame(přeloženo: „Sláva“), je především o mladých lidech, jejich emocích, tužbách, a nevýslovné dřině, kterou musí podstupovat na cestě za svým snem - stát se slavnými.

Po úspěšném zahraničním turné s prvním provedením v Holandsku, (2006 - v celkem 30 představeních), jej Městské divadlo Brno uvedlo v české premiéře v říjnu 2007 v režii Stanislava Moši a choreografii Igora Barberiće. Velmi nároční holandští recenzenti, (a obzvlášť přísní na zahraniční produkce), nám v nejvýznamnějších holandských denících udělili 5 z pěti možných hvězdiček vedle řady superlativů v samotných recenzích.

Inscenace muzikálu Fame, jistě zaujímá mladistvým entusiasmem, vtipem, temperamentní hudbou a spontánní tanečností. Skvělá hudba, vynikající interpreti. 

Naši partneři