IRENA WEBER - mezzosoprán, JAROSLAV DVORSKÝ - tenor, JAKUB PUSTINA - tenor

8.1.2017 od 19 hodin

IRENA WEBER - mezzosoprán, JAROSLAV DVORSKÝ - tenor, JAKUB PUSTINA - tenor

Vážná hudba

Předprodej 5. 12.

Rozvoz autobusem po představení

Informace

KONCERT S OPEROU

Irena Weber je mladá srbsko-maďarská mezzosopranistka Irena Weber v současnosti patří mezi výrazné talenty operního světa. Její hudební dráha započala již v pěti letech, kdy začala s hrou na housle, kterou zdokonalovala jedenáct let. V jejich pěveckých začátcích se věnovala především interpretaci maďarských národních písní, za které získala mnoho ocenění. Je absolventkou hudební školy v Šoproni a v Györu. V současnosti je studentkou hudební univerzity ve Vídni.

Jaroslav Dvorský - brator Petera Dvorského vyštudoval sochárstvo na SŠUP v Bratislave pracoval v Štátnych reštautatorskych atelieroch ako reštaurátor. Dva roky reštauroval v taliánskej Ligúrii.Hudobné zázemie v rodine a láska k opere urobilo svoje a po návrate z Ligúrie začal študovať operný spev. Najskôr len privátne a neskôr aj na Univerzite v Ostrave, kde bol stálym hosťom v opere. Koncertne ako aj v op.predstaveniach vystupoval v Rakúsku, Taliansku, Maďarsku, Poľsku, Česku, Nórsku, Švedsku, Holandsku, Turecku, Španielsku, Canade, Číne, Južnej Korei, atd.

V decembri 2003 koncertoval spolu so Sherilom Milnsom a v auguste 2010 konceroval s Monserrat Caballé. Toho času je sólistom Štátnej opery v Košiciach, kde aj býva. Výtvarno mu je naďalej blízke, preto stále maľuje, modeluje a vystavuje svoje diela.

Jakub Pustina byl od počátku pěvecké kariéry veden předním sólistou Národního divadla, národním umělcem a držitelem ceny Grammy Václavem Zítkem. Je absolventem Mistrovských pěveckých kurzů Petra Dvorského (SK). 

Marta Vašková doprovází na různých interpretačních kursech a mezinárodních soutěžích, získala několik ocenění za nejlepší klavírní doprovod, naposledy v listopadu 2014 na Mezinárodní pěvecké soutěži A. Dvořáka v Karlových Varech.

V programu koncertu zazní jedinečné dueta, árie a písně G. Puciniho, R. Wágnera, G. Bizeta, F. Lehára a dalších.

PRÉMIE SKUPINY H


Další informace

Vstupenky rezervujte a kupujte přes web vždy následující den po zahájení předprodeje od 10 h. Zakoupit je můžete také prostřednictvím webu EVSTUPENKA.CZ a vyzvednout v Liberci, Českém Dubu, České Lípě, Semilech, Smržovce, Turnově, Vratislavicích a a mnoha dalších místech.

TYTO REZERVACE JE NUTNÉ VYZVEDNOUT DO 5 KALENDÁŘNÍCH DNŮ! Po této době se rezervace automaticky ruší! VŠECHNY REZERVACE SE AUTOMATICKY RUŠÍ DEN PŘED AKCÍ!!! V den konání prodej POUZE v pokladně divadla!

Partneři akce

  • Rádio Contact

Naši partneři