KYTICE

21.3.2017 od 19 hodin

KYTICE

Klicperovo divadlo Hradec Králové

Činohra

Předprodej 10. 2.

Skupina DS

Rozvoz autobusem po představení

Informace

Autor:
Karel Jaromír Erben - Karel Brožek
Režie:
Karel Brožek
Hrají:
Martina Eliášová, Zora Valchařová-Poulová, Marta Zaoralová, Kristýna Kociánová, Miroslav Zavičár a další.

Jevištní podoba sbírky balad Kytice z pověstí národních (1853), nejslavnějšího díla miletínského rodáka Karla Jaromíra Erbena a jednoho z nejznámějších děl české literatury vůbec. Co se vám vybaví jako první, když se řekne Kytice? Zemřela matka a do hrobu dána? Na topole podle skal? Nechoď dceruško k jezeru? Hrej si – tumáš kohouta? Dej sem dítě? Hoj ty Štědrý večere, ty tajemný svátku? Naše inscenace vás přesvědčí, že Kytice rozhodně nepatří jen do zaprášené archivní poličky s označením „povinná školní četba“! Kytice jako národní poklad, otevírající před námi svět magických balad i moudrostí našich předků. Kytice jako výsostná poezie s romantickým odérem i hororovou patinou. Kytice jako téma viny, trestu a daností zákonů lidských i přírodních. Kytice jako kniha, kterou všichni známe, ale na kterou jsme už možná trochu zapomněli…..

V hradeckém podání zobrazují svět magických příběhů i moudrost našich předků, příběhů romantických i hororových, příběhů s tématem viny, trestu a danosti zákonů lidských i přírodních. Brožkovo nastudování obsahuje osm balad - Kytici, Zlatý kolovrat, Štědrý večer, Holoubka, Vodníka, Poklad a Svatební košili.

Další informace

Vstupenky rezervujte a kupujte přes web vždy následující den po zahájení předprodeje od 10 h. Zakoupit je můžete také prostřednictvím webu EVSTUPENKA.CZ a vyzvednout v Liberci, Českém Dubu, České Lípě, Semilech, Smržovce, Turnově, Vratislavicích a a mnoha dalších místech.

TYTO REZERVACE JE NUTNÉ VYZVEDNOUT DO 5 KALENDÁŘNÍCH DNŮ! Po této době se rezervace automaticky ruší! VŠECHNY REZERVACE SE AUTOMATICKY RUŠÍ DEN PŘED AKCÍ!!! V den konání prodej POUZE v pokladně divadla!

Naši partneři