MUSICA PER CINQUE

10.4.2017 od 19 hodin

MUSICA PER CINQUE

Vážná hudba

Předprodej 24. 2.

Skupina H

Rozvoz autobusem po představení

Informace

Robert Heger – flétna, Dušan Foltýn – hoboj,Tomáš Čistecký – klarinet, Michal Verner – fagot, Petr Hernych – lesní roh

Dechové kvinteto „Musica Per Cinque“ vzniklo v roce 1984 na AMU v Praze. Jednotliví členové, špičkoví sólisté předních českých orchestrů, jsou nositeli cen z mnoha národních i mezinárodních soutěží. Repertoár kvinteta zahrnuje skladby všech slohových období a zajímavých nástrojových kombinací – např. sextety s harfou, klavírem, basklarinetem aj. Soubor pravidelně koncertuje na domácích i zahraničních pódiích.

V programu koncertu zazní skladby W. A. Mozarta, M. Arnolda, J. Iberta, C. Francka, F. Danziho a také premiéra dechového kvintetu turnovského rodáka BOHUSLAVA LÉDLA. 

Bohuslav Lédl

Vystudoval klavír na teplické konzervatoři u Ireny Nečáskové a Miloše Mikuly, poté na Pedagogické fakultě J. E. Purkyně v Ústí nad Labem a na Karlově univerzitě v Praze. Na PF v Ústí nad Labem později vyučoval předmět improvizaci a působil jako korepetitor. V 90.letech působil jako korepetitor dětského pěveckého sboru Jizerka ze Semil. V roce 1996 založil jazzový soubor Lédl Jazz Q. Od roku 1997 vede Pěvecký sbor Antonín Dvořák v Turnově. V roce 2003 se stal ředitelem Základní umělecké školy Turnov. V současné době působí jako korepetitor i jako sólista. Spolupracuje se svou ženou sopranistkou Evou Lédlovou.

Skladba Te-Le-Mann vznikla v červnu 2016 a je inspirována barokní formou suity. Je věnována souboru Musica per Cinque.

Naši partneři