NOC NA KARLŠTĚJNĚ

11.5.2017 od 19 hodin

NOC NA KARLŠTĚJNĚ

MĚSTSKÉ DIVADLO BRNO

Muzikál

Předprodej 23. 3.

Skupina ND

Rozvoz autobusem po představení

Informace

Autor:
Jaroslav Vrchlický
Režie:
Igor Ondříček
Hrají:
Jaroslav Matějka, Ivana Vaňková/Hana Holišová, Lukáš Janota, Jiří Mach, Jan Mazák/ Zdeněk Junák, Pavla Vitázková/Lucie Zedníčková a další.

Autoři: Jaroslav Vrchlický - Zdeněk Podskalský - Karel Svoboda - Jiří Štajdl - Eduard Krečmar

Původní veselohra Jaroslava Vrchlického, podle které později vznikl i slavný film, měla premiéru v Národním divadle v roce 1884 a záhy se stala velmi oblíbenou. Její věhlas ještě zesílil po roce 1973, kdy Zdeněk Podskalský natočil stejnojmennou filmovou hudební komedii, která je již součástí zlatého fondu české kinematografie. Nic nezáleží na tom, že zápletka, podle níž na Karlštejn nesměly vstoupit ženy, je pouhou legendou. Listina z roku 1357, která Vrchlického pravděpodobně inspirovala, pouze uvádí: „Zakazujeme, aby ve věži hradu Karlštejna, v níž se nachází kaple, bylo dovoleno komukoli s nějakou ženou, byť by to byla i zákonitá manželka, spáti nebo ležeti.“ Jediné omezení, se tedy týkalo posvátné kaple Svatého Kříže, jinak byl hrad ženám přístupný. Oblíbené příběhy se ale nemusejí zakládat na pravdivém základě. Romanticky zidealizovaná a úsměvná historka ze života otce vlasti se stala nesmrtelnou díky filmovému zpracování s takovými hereckými osobnostmi, jakými byl Vlastimil Brodský, Waldemar Matuška, Miloš Kopecký, Karel Höger, Jana Brejchová či Jaroslav Marvan, pro kterého byla role purkrabího jeho poslední filmovou prací. Diváckou atraktivnost zaručují i dnes již zlidovělé písně s melodiemi Karla Svobody. 

SLAVNOSTNÍ ZAHÁJENÍ FESTIVALU "MĚSTO PLNÉ TÓNŮ" ZA FINANČNÍ PODPORY STÁTNÍHO FONDU KULTURY.

DALŠÍ INFORMACE

Další informace

Vstupenky rezervujte a kupujte přes web vždy následující den po zahájení předprodeje od 10 h. Zakoupit je můžete také prostřednictvím webu EVSTUPENKA.CZ a vyzvednout v Liberci, Českém Dubu, České Lípě, Semilech, Smržovce, Turnově, Vratislavicích a a mnoha dalších místech.

TYTO REZERVACE JE NUTNÉ VYZVEDNOUT DO 5 KALENDÁŘNÍCH DNŮ! Po této době se rezervace automaticky ruší! VŠECHNY REZERVACE SE AUTOMATICKY RUŠÍ DEN PŘED AKCÍ!!! V den konání prodej POUZE v pokladně divadla!

Partneři akce

  • Rádio Contact
  • STÁTNÍ FOND KULTURY

Naši partneři