SAX & PIANO DUO

16.3.2017 od 19 hodin

SAX & PIANO DUO

Vážná hudba

Předprodej 10. 2.

Skupina H

Rozvoz autobusem po představení

Informace

LAURA MIKEL VLKOVÁ – klavír

ROMAN FOJTÍČEK – saxofony

Koncert komorního tělesa, který je svým nástrojovým obsazením charakterizován jako splynutí přítomnosti s minulostí. Saxofon, přestože byl vynalezen ve 40. letech 19. století, začal svůj život žít oproti klavíru mnohem později.

Jablonecká rodačka, klavíristka Laura Mikel Vlková je známa dlouholetou spoluprací s Pražským dětským sborem, s nímž absolvovala řadu evropských a světových turné; spolupracuje s divadlem, televizí a filmem, a věnuje se i samostatné koncertní činnosti. Byla též přizvána k nastudování a provedení původního českého muzikálu Karla Svobody „Dracula" a na jeho dalším muzikálovém projektu „Hrabě Monte Cristo“. Spolupracovala také s houslovým virtuózem Jaroslavem Svěceným. Podílela se na nastudování muzikálu Fantom Opery (Goja Music Hall Praha), kde také hrála v orchestru na klávesové nástroje. Od roku 1994 pedagogicky působí na Konzervatoři a Vyšší odborné škole Jaroslava Ježka v Praze.

Saxofonista Roman Fojtíček je pro své univerzální hudební schopnosti často vyhledávaným interpretem saxofonových a klarinetových partů jak v symfonických orchestrech, komorních souborech, tak i v sólových skladbách (převážně soudobých). Je jedním ze zakládajících členů saxofonového kvarteta Bohemia, se kterým každoročně koncertoval v České republice a v zahraničí. V roce 2003 založil České saxofonové kvarteto, s nímž koncertuje po celé České republice.Pedagogicky působil na Konzervatoři v Teplicích a od roku 2008 vyučuje na Gymnáziu a Hudební škole hlavního města Prahy.

PROGRAM: Jules DEMERSSEMAN, Domenico SCARLATTI, Leonard BERNSTEIN, Karel RŮŽIČKA, Astor PIAZZOLA, George GERSHWIN a další.     

Koncert se koná v rámci projektu Rodáci Jablonecka 2017.

Prémie skupiny H.

Další informace

Vstupenky kupujte v den předprodeje také přes web - vždy od 10 h. Zakoupit je můžete také prostřednictvím webu EVSTUPENKA.CZ a vyzvednout v Liberci, Českém Dubu, České Lípě, Semilech, Smržovce, Turnově, Vratislavicích a mnoha dalších místech.

REZERVACE JEN PŘES EMAIL pokladna@divadlojablonec.cz.  NUTNO VYZVEDNOUT DO 5 KALENDÁŘNÍCH DNŮ! Po této době se rezervace ruší! 

Partneři akce

  • Rádio Contact

Naši partneři