STRATUS CHAMBER ORCHESTRA (USA)

27.6.2017 od 19 hodin

STRATUS CHAMBER ORCHESTRA (USA)

Vážná hudba

Předprodej 3. 5.

Rozvoz autobusem po představení

Informace

PEARL RUTHERFORD - soprán

dirigenti: DAVID RUTHERFORD a DEBASHISH CHAUDHURI

Komorní orchestr Stratus mění zažitá pravidla, klasickou hudbu prezentuje nečekanými způsoby, často v nekonvenčních prostorách. Na koncertech orchestru mívá publikum nejen odvěkou roli pouhých posluchačů, ale často bývá aktivně vtaženo do programu. Stratus zkoumá nové neotřelé možnosti náhledu na hudbu – „hudební náboj pokání popkornu bez pokličky v muzeu umění“, „vzrušení z provokativního večera propojujícího vyprávění a hudbu“ a dokonce připravil vlastní tajemné vícedílné dramatické řady. Stratus hraje nově objednaná díla soudobých autorů i největší skvosty historie, které kdy byly pro komorní orchestr složeny. Posluchači jsou zcela pohrouženi do prožitku probíhajícího uměleckého procesu.

PRÉMIE SKUPINY H

David Rutherford je činný téměř ve všem, co se hudby týče – je aktivním hráčem, dirigentem, učitelem hudby, pracuje v rozhlase. Sedmým rokem je hudebním ředitelem komorního orchestru Stratus a Colorado’s premiere innovative collaborative orchestra. Za svou práci moderátora rozhlasových relací Colorado Spotlight, Sacred Classic a odpoledního vysílání Colorado Public Radio Classical získal i několik ocenění. Ve svém pořadu hostil například Colorado Symphony, New York Philharmonic, Philadelphia Orchestra a mnohé další. David Rutheford je také dirigentem mládežnického orchestru Valor Symphonics Youth Orchestra a již šest let je také hostujícím dirigentem Longmont Symphony. Nadále spolupracuje s Colorado Christian University, kde dříve působil jako vedoucí hudebního vzdělávání a orchestrálních studií. V Denveru založil a dirigoval netradiční komorní orchestr UnStaged. Působí jako vedoucí kontrabasové skupiny v Cheyenne Symphony Orchestra a v Greeley Philharmonic Orchestra. V neposlední řadě je také sólovým kontrabasistou na volné noze.

Debashish Chaudhuri, dirigent, hudební ředitel Pražského Multikulturního hudebního projektu. Hudební zkušenosti a projev Debashishe Chaudhuriho jsou unikátní směsicí – narodil se v Indii a posledních 14 let žije ve střední Evropě. Během let profesionální spolupráce s různými orchestry a díky zkušenostem učitele hudby si jako dirigent osvojil bohatý evropský repertoár. Díky své vášni pro symfonická díla inspirovaná Indií a Asií nebo napsaná asijskými autory premiéroval několik původních skladeb, což mu zajistilo příznivý ohlas u hudebních kritiků. Pevně věří, že západní a východní hudební kultura, ač naprosto odlišná ve své koncepci, může ve své nejčistší a nejvyšší formě nalézt společnou řeč. Zálibou Debshishe Chaudhuriho je také objevování a provádění dlouho zapomenutých symfonických skladeb.

Sopranistka Pearl Rutherford v současnosti zpívá ve vysoce oceňovaném denverském vokálním ansámblu Kantorei. V opeře v Idaho Falls zpívala role Despiny v Mozartově Così fan tutte, Oskara ve Verdiho Maškarním plese a Hanu Glawari v Lehárově Veselé vdově. V havajské metropoli Honolulu ztvárnila též roli Marie v Bernsteinově muzikálu West Side Story. Koncertovala s mnoha soubory, jmenujme alespoň Metropolitan Choral Festival Denver, komorní orchestr Stratus, dechový soubor Orion Wind Ensemble, Colorado Christian University’s University Choir, Hawaii Chamber Orchestra v Honolulu, Star Valley Arts Council a Star Valley Choral Society ve Wyomingu, Snake River Chamber Orchestra a Caritas Chorale v Idaho. Byla také členkou a sólistkou sboru Idaho Falls Symphony Chorale a komorního sboru Anam Cara v Idaho.

Pearl Rutherford vyučuje zpěv na Colorado Christian University a soukromě ve svém studiu, je také hlasovou poradkyní a sbormistryní Credo Academy v Greenwood Village. Je stipendistkou Presserovy nadace, pěvecké vzdělání získala na University of Hawaii-Manoa v Honolulu a na University of Northern Colorado. Studovala u T. Alana Bowerse, Annetty Johanssonové, Laurence Paxtona a Charmaine Coppomové, v současnosti se zdokonaluje pod vedením Andrewa Adamse.

PROGRAM: skladby L. Janáčka, A. Dvořáka, C. Saint-Saense, S. O. Barbera, D. Mullikina a dalších.

Koncert v rámci festivalu "Město plné tónů" za finanční podpory Státního fondu kultury ČR.

Další informace

Vstupenky rezervujte a kupujte přes web vždy následující den po zahájení předprodeje od 10 h. Zakoupit je můžete také prostřednictvím webu EVSTUPENKA.CZ a vyzvednout v Liberci, Českém Dubu, České Lípě, Semilech, Smržovce, Turnově, Vratislavicích a mnoha dalších místech.

TYTO REZERVACE JE NUTNÉ VYZVEDNOUT DO 5 KALENDÁŘNÍCH DNŮ! Po této době se rezervace automaticky ruší! VŠECHNY REZERVACE SE AUTOMATICKY RUŠÍ DEN PŘED AKCÍ!!! V den konání prodej POUZE v pokladně divadla!

Partneři akce

  • STÁTNÍ FOND KULTURY

Naši partneři