WOLFGANG EMANUEL SCHMIDT – violoncello & JAN SIMON – klavír

25.5.2017 od 19 hodin

WOLFGANG EMANUEL SCHMIDT – violoncello & JAN SIMON – klavír

Vážná hudba

Předprodej 18. 4.

Skupina H

Rozvoz autobusem po představení

Informace

Koncert dvou výrazných hudebních osobností, německého violoncellisty W. E. Schmidta a českého klavíristy Jana Simona. O dva dny později zazní koncert se stejným programem na Pražském jaru.

Wolfgang Emanuel Schmidt studoval na newyorské Julliard School a na Vysoké hudební škole v Lübecku. Je nositelem zlatých ocenění z Německé národní hudební soutěže v Bonnu, 1. Mezinárodní violoncellové soutěže „Adam Competition“ na Novém Zélandu, z mezinárodních soutěží v Bayreuthu a Markneukirchenu a řady dalších. V současnosti vystupuje jako sólista, věnuje se též komorní hře ( Klavírní trio Goldfeld-Schmidt-Nebolsin, soubor Cello Duello), hraje za doprovodu předních světových orchestrů a dirigentů.

Jan Simon začal hrát na klavír v sedmi letech pod vedením svého otce, hudebního skladatele a dirigenta Ladislava Simona. Absolvoval Pražskou konzervatoř ve třídě Valentiny Kameníkové, poté pod vedením Ivana Moravce pražskou Hudební fakultu AMU. Své vzdělání doplnil roční stáží v Curychu a dvouletým studiem v německém Lübecku. Zúčastnil se mnoha soutěží, na nichž získal laureátské tituly a významná ocenění. Jan Simon pravidelně vystupuje s renomovanými českými i zahraničními orchestry, věnuje se rovněž komorní hře s řadou špičkových instrumentalistů. Kromě svých uměleckých aktivit působí Jan Simon od roku 2001 v Českém rozhlase jako ředitel Symfonického orchestru Českého rozhlasu. 

V jejich podání zazní skladby Roberta Schumanna, Sergeje Rachmaninova, Clauda Debussyho a dalších.

Další informace

Vstupenky rezervujte a kupujte přes web vždy následující den po zahájení předprodeje od 10 h. Zakoupit je můžete také prostřednictvím webu EVSTUPENKA.CZ a vyzvednout v Liberci, Českém Dubu, České Lípě, Semilech, Smržovce, Turnově, Vratislavicích a a mnoha dalších místech.

TYTO REZERVACE JE NUTNÉ VYZVEDNOUT DO 5 KALENDÁŘNÍCH DNŮ! Po této době se rezervace automaticky ruší! VŠECHNY REZERVACE SE AUTOMATICKY RUŠÍ DEN PŘED AKCÍ!!! V den konání prodej POUZE v pokladně divadla!

Naši partneři