FENOMÉN ŠMOK - školy

14.3.2018 od 10 hodin

FENOMÉN ŠMOK - školy

Pražský komorní balet

Dětská

Informace

Pavel Šmok (1927 - 2016) byl fenomenální choreograf, pedagog, režisér, zakladatel a dlouholetý umělecký šéf Pražského komorního baletu, který vedl dvě desítky let. 

Během své kariéry vytvořil více než sto choreografií, a to nejen pro balet, ale i pro operu či operetu. Spolupracoval s televizí a filmem. Choreograficky se podílel mimo jiné na Prodané nevěstě v Metropolitní opeře v New Yorku. Jeho Pražský komorní balet byl hlavním propagátorem československého baletu v zahraničí. Začínalo v něm i několik dalších významných českých choreografů, například Petr Zuska, dnes umělecký šéf baletu Národního divadla v Praze.

Pavel Šmok ovlivnil výrazně vývoj českého uměleckého tance dvacátého a jednadvacátého století. Jako pedagog Katedry tance Akademie múzických umění v Praze vychoval generaci českých choreografů. Jeho osobitý choreografický styl se stal v české choreografii svébytným fenoménem.

V roce 2012 získal Cenu Ministerstva kultury za celoživotní umělecké zásluhy v rozvoji tanečního a divadelního umění v ČR a propagaci české hudby a tanečního umění ve světě.

V programu uvidíte dvě choreografie Pavla Šmoka - Po zarostlém chodníčku a Holoubek. 

Nastudování: Kateřina Dedková – Franková

Délka představení: 55 min.

Určeno pro: 5. - 7. tř. ZŠ

Objednávky vyřizuje paní Kaufmanová - mail vystavy@divadlojablonec.cz - tel. 483 310 064

VEŘEJNOST si vstupenky zakoupí v den konání, 25 minut před začátkem. Vstup hlavním vchodem, kde je pouze pro školní pořady otevřena pokladna.

Divadlo se otevírá 30 minut před začátkem. 

Vstupenky

70 Kč školy
80 Kč veřejnost

INFORMACE O VSTUPENKÁCH

Naši partneři