24. dubna 2012 proběhlo na scéně jabloneckého divadla krajské kolo 22. Celostátní přehlídky školních pěveckých sborů za spolupráce Městského divadla Jablonec nad Nisou a Artamy Praha a za finanční podpory Libereckého kraje a Ministerstva kultury ČR a Statutárního města Jablonec nad Nisou.

Přehlídky se zúčastnilo celkem 18 dětských pěveckých sborů z celého libereckého kraje (cca 550 dětí), které soutěžily ve dvou částech – dopoledne soutěžily školní sbory a v odpolední části pak soutěžily sbory ze základních uměleckých škol a sbory výběrové.

Soutěžilo se ve dvou kategoriích - kategorie I.A – děti do páté třídy a kategorie I.B – děti do deváté třídy (školní sbory) a kategorie II.A a II. B (sbory ZUŠ a výběrové sbory).

Povinností každého sboru byl program na 10 minut včetně povinné skladby acapella – bez doprovodu hudebních nástrojů, aby tak sbory ukázaly své schopnosti.

V odborné porotě zasedla paní PhDr. Jaroslava Macková, členka Rady Nipos Artama Praha, pan Václav Brádle – sbormistr DPS Jizerka Semily a pan Martin Veselý – sbormistr opery Divadla F. X. Šaldy Liberec a zároveň sbormistr pěveckého sboru Charmoné Mnichovo Hradiště.

Zlaté pásmo v kategorii školních pěveckých sborů v kategorii I.A - získal DPS Vrabčata ZŠ Mozartova Jablonec n. N. a DPS Sluníčka, ZŠ Liberec Aloisina výšina.

V kategorii starších I.B získal zlaté pásmo DPS Vrabčáci, ZŠ Mozartova Jablonec n. N. a DPS Výšinka, ZŠ Liberec Aloisina výšina.

V odpolední části v kategorii II.A zlaté pásmo získal DPS Karolka, ZŠ a ZUŠ Jabloňová Liberec a DPS Čekanky, ZUŠ Semily.

Ve starší kategorii II.B získal zlaté pásmo DPS Carola, ZŠ a ZUŠ Jabloňová Liberec.

Úroveň celé přehlídky byla velmi vysoká. Nejen soutěžící, ale i jejich přihlížející rodiče a hosté děkovali celému týmu divadla za skvělou atmosféru a oceňovali velmi kvalitní celkovou organizaci a přípravu celé krajské přehlídky.