Články

Úvodní stránka / Články

Krbová s Jastrabanem divadlo zaplnili, hra ovšem publikum do varu nedostala

Krbová s Jastrabanem divadlo zaplnili, hra ovšem publikum do varu nedostala

Pikantní komedii z divadelního prostředí ´Miluji tě, tak se měj,´ přivezlo do Městského divadla Jablonec pražské Divadlo Metro. Do zhruba dvouhodinové hry o herci a režisérovi v jedné osobě, který holduje alkoholu a po letech, připravuje premiéru a jeho dávné kolegyni, s níž měl kdysi intenzivní vztah, obsadil režisér Antonín Procházka Adriana Jastrabana a Ljubu Krbovou. Přestože je mezi herci patrná vzájemná interakce, jelikož spolu řadu let působili v nekonečném televizním seriálu, na divadelních prknech byl jejich výkon až příliš klidný.

Novoroční koncert nabídl úchvatný zážitek a důstojné vykročení do nového roku 2023

Novoroční koncert nabídl úchvatný zážitek a důstojné vykročení do nového roku 2023

Program prvního večera roku 2023 gradoval famózním hudebním zážitkem, který milovníkům klasické hudby připravila Filharmonie Hradec Králové v čele se švýcarským dirigentem Kasparem Zehnderem. Řeč je samozřejmě o Novoročním koncertu, kterým si naše město již od roku 2012 tradičně v Městském divadle v Jablonci připomíná vznik samostatného Česka, jež právě letos slaví krásné kulaté výročí, tedy třicet let existence..

Smigmator se v Jablonci zapletl s Dashou, aplaudovalo jim napěchované divadlo

Smigmator se v Jablonci zapletl s Dashou, aplaudovalo jim napěchované divadlo

Jelikož Vánoční koncerty navazují na mimořádně úspěšnou tradici Swingových Vánoc a protože svým vánočním repertoárem navazují na dvanáctiletou spolupráci v Klubu Evergreen (v roce 2020 vyšlo stejnojmenné album, natočené právě v Městském divadle Jablonec nad Nisou), je nasnadě, že se Smigmatorem vystoupila na prknech jabloneckého kulturního stánku Dasha.

Na Vánoce budu gay, řekli si Blažek se Zounarem

Na Vánoce budu gay, řekli si Blažek se Zounarem

V hlavních rolích excelovali Filip Blažek s Michaelou Dittrichovou a Martin Zounar s Martinou Randovou. Propletenec hetero a homosexuálů, do něhož svérázně zasáhne bohatý strýček z Ameriky (Zdeněk Maryška), nabídl nepřeberné množství humorných situací a gagů. V podstatě jednoduchý příběh je totiž na výkonu herců doslova závislý.

Herečka sobotní noci zvedla ze židlí polovinu publika

Herečka sobotní noci zvedla ze židlí polovinu publika

Pod režijním vedením úžasného Davida Drábka a jeho ´siamského dvojčete´ Darka Krále, který si ale vzal samozřejmě na svá bedra hudbu, se na prknech jabloneckého kulturního stánku rozehrál příběh, jenž je napůl fikcí a napůl osobní zpovědí hlavní představitelky. Tou není nikdo jiný, než Pavla Tomicová. Drábek se nechal slyšet, že hru psal herečce na tělo a na výsledku je to znát. Tolik hereckých poloh, jaké využije v tomto představení, jsme u Pavly Tomicové ještě neviděli. Štíhlá a opravdová Pavla se tentokrát jenom nesmála (v podstatě se neřehtala vůbec), zato do děje dala neskutečné emoce, prožitek a životní pravdu. Abychom ovšem nezapomněli na další protagonisty večera, dokonalá byla Dana Batulková coby Barbie a prvotřídní výkon odvedla i dvojice mužů Petr Konáš a Radim Kalvoda. Roztomile působila Markéta Musilová v roli malé Pipi.

Bende Band, Vánoce, Vrabčáci a největší fanynka Adélka

Bende Band, Vánoce, Vrabčáci a největší fanynka Adélka

Již samotná scéna dávala tušit, že budeme svědkem neobyčejného večera s příchutí domácí pohody a zároveň sakra dobré muziky. Ten, kdo na Vánočním koncertu Petra Bendeho nikdy nebyl, si stěží umí představit, jak parádní je spojení Bende Bandu, Cimbálovky Gromba, znělého hlasu a procítěného projevu hlavního protagonisty večera, a to všechno podané v pásmu koled v nejrůznějších aranžích. Abych byla přesná, nešlo pouze o koledy, ale i známé Bendeho hity či songy z nejnovější desky pb Akusticky. Netradičními aranžemi českých koled i světových písní je Bende již proslulý, jeho projev je nezaměnitelný a velmi osobitý.

Pravý Západ ukázal složitosti života a překvapil nahotou

Pravý Západ ukázal složitosti života a překvapil nahotou

Příběh dvou bratrů majících rozdílnou povahu, zkušenosti a tím i životní cestu, se protíná v okamžiku, kdy se po pěti letech odloučení setkávají v domě své matky. Je nabíledni, že nastává čas pro otvírání starých křivd, vypjaté momenty i nechtěná odhalení největších ran. Když si dva lidé mají potřebu dokazovat, kdo je lepší, nebývá zpravidla vítězem nikdo. A tak ani Pravý Západ nebyl pro publikum tentokrát přílišnou oddechovkou. Pomalejší vstup do tempa příběhu od prvního okamžiku diváka nechytí, jak jde čas, tak ovšem hlavní linie nabývá na síle a druhá polovina je výrazně svižnější a zábavnější. Doširoka rozebrané hře ovšem zásadně pomáhá obsazení, jelikož výkony protagonistů jsou vskutku excelentní.

Let do nebe, aneb Fata Morgana rozdělil divadelní publikum

Let do nebe, aneb Fata Morgana rozdělil divadelní publikum

Hra, složená z několika povídek, totiž přesně zapadala do jeho tvorby a Goldflamův autorský podpis v ní byl jasně patrný. Dočkali jsme se tedy vtípků, dotažených ad absurdum, smáli se židovským anekdotám a snažili se pochopit často nepochopitelné. A jak už to u podobně originálních počinů bývá, někdo je nadšen, ijiný otráven. A tak zatímco se první mohli utleskat a smáli se jako o závod, druzí se již po přestávce na svá místa nevrátili.

Pirate Swing Band Gala, 4 TET a Vrabčáci, aneb zábava, jaká nemá na hudební scéně obdoby

Pirate Swing Band Gala, 4 TET a Vrabčáci, aneb zábava, jaká nemá na hudební scéně obdoby

Pirate Swing Band nabízí nekonečné hrátky s hudbou, češtinou, kostýmy, scénou, všeho toho se vám dostane v takové intenzitě, že vás budou oči přecházet, uši vrnět a srdce se tetelit. Já sama jsem Ševčíkovou vrstevnicí (plus minus Husákovy děti) a troufám si říci, že jsme právě tou generací, která si projekt Pirate Swing Gala užije nejvíc. Všechny známé televizní melodie, hity osmdesátek i devadesátek, znělky a zábavné pořady jsou divákům naservírovány v takovém sledu a s takovou kreativitou, že budete mít co dělat, abyste to všechno stíhali.

Fešáci nabídli vánoční pohodu a Moucha předal prapor Linkovi

Fešáci nabídli vánoční pohodu a Moucha předal prapor Linkovi

Letošní setkání s country hudbou v tom nejryzejším smyslu slova s sebou přineslo i dva neotřelé momenty. Tím prvním bylo symbolické pokřtění CD a knihy Tomáše Linky. Nutno dodat, že obojí bylo k dostání i ve foyer divadla, a že o oba tituly byl enormní zájem. Však také divadlo praskalo ve švech. Většina publika nebyla již dávno ve věku teenagerů ( i když i ti se mezi nimi našli) a přesto (nebo právě proto) se mezi jevištěm a hledištěm vytvořila během okamžiku taková zvláštní a velice sympatická symbióza.

Nadcházející představení

 • LUBOMÍR BRABEC
  19.4.2023 od 19 hodin

Naši partneři