Články

Úvodní stránka / Články

Co platí pro vstup do divadla?

Co platí pro vstup do divadla?

Vážení diváci, níže uvádíme pravidla, za kterých se konají představení v divadle.

ZRUŠENÉ POŘADY

ZRUŠENÉ POŘADY

Vstupenky na zrušené pořady ČTYŘI DOHODY (23.3.2020), JANEK LEDECKÝ (2. 12. 2020) a DAGMAR PECKOVÁ (26. 12. 2020) vracejte v pokladně.

Divadlo žije, aneb Kahánek s Růžičkou  rozsvítí divadlo ve všech jeho koutech

Divadlo žije, aneb Kahánek s Růžičkou rozsvítí divadlo ve všech jeho koutech

V předvečer Světového dne kulturního rozvoje si Městské divadlo Jablonec pro své příznivce připravilo opravdovou hudební lahůdku, tentokrát z oblasti klasické hudby. Jedná se o společné vystoupení fenomenálního klavíristy Ivo Kahánka a operního pěvce Dušana Růžičky, sólisty opery Divadla F. X. Šaldy v Liberci. Koncert s optimistickým názvem ´Divadlo žije´, bude k vidění on-line na stránkách Městského divadla Jablonec i na YouTube 20. května od 20 hodin.

DIVADLO ŽIJE - on-line přenos koncertu

DIVADLO ŽIJE - on-line přenos koncertu

Na čtvrtek 20. 5. od 20 hodin pro vás Městské divadlo Jablonec nad Nisou připravilo V RÁMCI PROJEKTU DIVADLO ŽIJE, koncert operního pěvce Dušana Růžičky z libereckého divadla F.X. Šaldy za klavírního doprovodu našeho předního klavírního virtuosa Ivo Kahánka.

Záznam koncertu "Láska kvete v každém věku" na TV Barrandov 14. 6. od 20 h

Záznam koncertu "Láska kvete v každém věku" na TV Barrandov 14. 6. od 20 h

Záznam koncertu "Láska kvete v každém věku" můžete sledovat 14. 6. (Světový den dárců krve) od 20 hodin na TV Barrandov kino. Seznam interpretů je opět zajímavý a bohatý, a to jak osobnostně, tak žánrově.

Natěrač z Desné zvedl diváky ze sedadel

Natěrač z Desné zvedl diváky ze sedadel

Nad očekávání zaplněný kulturní stánek tvořili z větší části zřejmě ´Deseňáci´ či známí protagonistů a tak jsme dopředu věděli, že ´až přijde Lenka, budeme tleskat´. A tak se při výstupu Lenky Dvořákové alias Sandry hlediště vždy roztleskalo. Ale potlesk si zaslouží bezesporu i hlavní hrdina, natěrač Kamil (Lukáš Frydrych), který dodal postavě neuvěřitelnou energii a ´šťávu´. Poslední z trojice aktérů, Petra Tauchmanová v roli Evy, podváděné manželky, která si to jde s milenkou svého muže vyříkat, svým výkonem rovněž potvrdila šťastnou ruku režisérky při obsazení rolí.

Margita, Jahoda na volné noze, aneb Galakoncert na čas poslední

Margita, Jahoda na volné noze, aneb Galakoncert na čas poslední

Zní to jako název pohádky. A pohádka to opravdu byla. Galakoncert Štefana Margity a Moravského klavírního tria, ve složení Jiří Jahoda - housle, Jana Ryšánková - klavír a Miroslav Zicha - violoncello, i v době coronavirové vyprodal Městské divadlo Jablonec. "Jsme rádi, že jste přišli a máme pro vás takovou malou challenge. Vy musíte mít nasazené roušky a my vám na oplátku povolíme focení, které je jinak zakázáno.

Tři otázky pro Václava Hudečka

Tři otázky pro Václava Hudečka

V rámci koncertu v Městském divadle Jablonec jsme oslovili jeho hlavního protagonistu, houslového virtuosa Václava Hudečka a položili mu tři otázky, související se současnou ´dobou covidovou´.

V divadle jsme prožili  čtvero ročních období, může za to Hudeček a Barocco Sempre Giovane

V divadle jsme prožili čtvero ročních období, může za to Hudeček a Barocco Sempre Giovane

Opravdovou hudební lahůdku si na úvod 23. sezóny připravilo Městské divadlo Jablonec. Se svým uměním tu vystoupil světově uznávaný houslový virtuos Václav Hudeček. V rámci projektu Město plné tónů a za finanční podpory Státního fondu kultury ČR tak mohly v zaplněném kulturním stánku zaznít tóny vskutku královské. V první části se představil orchestr Barocco Sempre Giovane, s nímž Hudeček spolupracuje již dlouhých šestnáct let. " Já bych chtěla tancovat," ozvala se pětiletá Jituška v řadě za mnou a která byla pro tento večer v publiku nejmladší divačkou. No řekněte, může být pro klasickou hudbu krásnější ocenění?

Princové jsou na draka, zato jablonecké divadlo žije

Princové jsou na draka, zato jablonecké divadlo žije

Notoricky známou a veleúspěšnou pohádku, respektive pohádkový muzikál s písněmi Zdeňka Svěráka a Jaroslava Uhlíře přivezlo do Městského divadla Jablonec Divadlo pohádek, potažmo Portál zábavy Praha. V divadelním zpracování díla Jiřího Chalupy ´Princové jsou na draka´ se pod režijním vedením Libora Jeníka zaskvěli Libor Jeník, Rostislav Trtík, Eva Přívozníková / Eliška Jansová, Kryštof Nohýnek / Patrik Vojtíšek a další. A podívaná to byla, jak už tak u pohádek bývá, vskutku královská. Jednoduchá a přesto velmi ´vychytaná´ scéna, oblíbené melodie a samozřejmě skvělé výkony všech protagonistů. Režie zmiňovaného Libora Jeníka neopomněla žádnou z důležitých hlášek původního filmového zpracování, dokázala si zachovat svižné a zábavné tempo a dnes už téměř zlidovělé písně naservírovala s takovou grácií, že se bavili děti i dospělí.

Nadcházející představení

  • Výstava digitální grafiky a malby - Siegfried Weiss (vernisáž)
    31.8.2021 od 17 hodin

Naši partneři