Články

Úvodní stránka / Články

Můžem i s mužem

Můžem i s mužem

Vít Karas režíroval divadelní hudební feérii v dramaturgii Kateřiny Krobové v duchu myšlenky: ´Co ženy dělají, když si myslí, že je nikdo nevidí´a musím řici, že pokud je tomu obecně skutečně tak, pak se nemáme jako ženy zač stydět ;-) Sázkou na jistotu se ukázalo obsazení. Herečky jako by se pro svoji roli narodily a na výsledku to bylo znát. Večer neměl hluchá místa a procvičil bránice návštěvníků, jenž naplnili divadlo až po střechu, opravdu dokonale.

Divotvorný hrnec se Liberečanům vydařil na jedničku

Divotvorný hrnec se Liberečanům vydařil na jedničku

Když Voskovec s Werichem uvedli ´hru se zpěvy´ poprvé, byla sice jiná doba, ale společnost trápily takřka stejné problémy jako dnes. Není tedy divu, že si pohádkový muzikál nejen o hledání štěstí (jak praví divadelní bulletin) vybralo liberecké Divadlo F. X. Šaldy. Pod režijním vedením Oldřicha Kříže a v hudebním nastudování Dalibora Tuže se jim podařilo vytvořit atmosféru a zábavu, za niž by jim dvojice V + W rozhodně zatleskala.

TANEC POSEDMNÁCTÉ V JABLONCI,  POSEDMÉ CENA MĚSTA TANCE.

TANEC POSEDMNÁCTÉ V JABLONCI, POSEDMÉ CENA MĚSTA TANCE.

Posedmnácté bude Jablonec nad Nisou hostit tanečníky z celé ČR. Posedmé se bude udělovat prestižní Cena města tance za výrazný umělecký počin a osobitou výpověď v tanci. Přehlídka 25. - 28. 10. 2019.

Noc na Karlštejně prožili diváci s lomnickými ochotníky

Noc na Karlštejně prožili diváci s lomnickými ochotníky

Večer s překrásnými melodiemi Karla Svobody, romantickým příběhem a s pohodovou atmosférou připravili návštěvníkům Městského divadla Jablonec nad Nisou členové Ochotnického divadelního spolku J. K. Tyla z Lomnice nad Popelkou. Notoricky známý filmový muzikál pojali velkolepě a návštěvníkům v zaplněném kulturním stánku se až nechtělo věřit, že se nejedná o profesionální umělce. Z pódia deklamoval Karel IV., meče lámala krásná císařovna a pážata zkoumala, jakého jsou pohlaví ;-) Zkrátka a dobře, na prknech jabloneckého divadla to žilo dobou největšího rozmachu naší vlasti v dokonale romantickém muzikálovém koloritu. Jediné, co by se dalo ochotníkům vytknout, je občasné zvukařovo zaváhání, což ale dokázali amatérští herci dotáhnout svým entusiasmem a umem. Lomničtí ochotníci patří k nejlepším spolkům své kategorie v zemi, což v Jablonci potvrdili beze zbytku. Nadšené publikum je ocenilo spontánním standing ovation, což je u ochotnických představení věcí zcela unikátní. Bravo.

Ivo Kahánek zahájil v Jablonci sezónu zaslouženě vestoje

Ivo Kahánek zahájil v Jablonci sezónu zaslouženě vestoje

Klavírní recitál Ivo Kahánka se vždy těší promyšlené dramaturgii a Kahánkovo mistrovství, entusiasmus a schopnost navázat kontakt s publikem, z něj dělají zážitek par excelence. Letos se z pódia linuly skladby Johanna Sebastiana Bacha, Miloslava Kabeláče,Ludwiga van Beethovena, či Fryderyka Chopina. Publikum se mohlo utleskat, divadlem zněly výkřiky bravo a dokonce ´umí´, což je na koncertech klasické hudby neobvyklé. Ale k té ´Kahánkovině´, tedy koncentrované radosti, která naplní blaženým pocitem mnoho smyslů, to tak nějak patří. Není tedy divu, že zaplněné divadlo vyjádřilo v závěru svoji spokojenost spontánním standing ovation a když ještě klavírní virtuos přidal Bugatti step ve famózním podání, řičeli diváci nadšením.

Obrázky na útěku rozdělily přítomné, nikoli ovšem umělecky

Obrázky na útěku rozdělily přítomné, nikoli ovšem umělecky

Vernisáž výstavy obrazů malovaných utečenci v uprchlickém táboře na řeckém ostrově Lesbos ohromila návštěvníky ve foyer Městského divadla Jablonec nad Nisou nejen svoji čistotou, ale i uměleckým provedením, a to navzdory tomu, že jejich autoři jsou amatéři.

Na Slunkách to žilo hudbou a dobrou náladou

Na Slunkách to žilo hudbou a dobrou náladou

Letní souznění na Slunkách, akce, která se nezalekla nedaleké Benátské noci, nabídla návštěvníkům jablonecké přehrady, respektive Slunečních lázní akci par excelence. I přes hrozící déšť se v areálu Slunek sešlo na čtyři sta platících milovníků hudby, další lidé si ovšem vychutnávali hudební produkci na březích vodní nádrže, či na balkonech mšenských paneláků.

Caveman přinesl dobrou náladu

Caveman přinesl dobrou náladu

V jeskynního muže alias Cavemana se na devadesát minut proměnil Jakub Slach a jeho one man show, v režii Patrika Hartla, donutila diváky Městského divadla v Jablonci k nepřetržitému smíchu. Role, kterou si sám pro sebe napsal a na jevišti představuje Rob Becker, sedla Slachovi, jak se říká, jako p..el na hrnec. Repliky střílel jednu za druhou s naprostým zaujetím a přesvědčením, doplnil neuvěřitelné pohybové kreace a zatímco sám protagonista si co chvíli utíral pot z čela, diváci si nestačili sušit slzy od smíchu. Caveman (název přeložený z originálu zní Obhajoba jeskynního muže) byl poprvé uveden na Brodwayi v roce 1996, rázem se zapsal do divadelních kronik a stal se nejdéle hraným představením jednoho herce v historii Brodwaye. Pražská premiéra této jediunečné one man show se uskutečnila 28. ledna 2005.

Madame Rubinstein s famózní Danou Syslovou

Madame Rubinstein s famózní Danou Syslovou

Rázná, cílevědomá, s ostrým jazykem a mocná i opuštěná zároveň, taková byla královna kosmetického impéria Helena Rubinstein a přesně tak ji zachytila Dana Syslová ve hře Madame Rubinstein, kterou do jabloneckého divadla Filmová a divadelní agentura ADF Praha.Vedle Syslové se, v režii Petra Svojtky, zaskvěla v roli Elizabeth Arden Milena Steinmasslová a oběma dámám zdatně sekundoval Jiří Hána alias Patrick O´Higgins, neboli ´Irskej´.

Harfa s violou v prvotřídním přednesu

Harfa s violou v prvotřídním přednesu

S mírným zpožděním a absencí tištěných programů v publiku začal v Městském divadle v Jablonci koncert naší přední harfenistky Kateřiny Englichové (či harfistky, chcete-li, ale mně ta harfenistka sedí k něžné blondýnce s majestátním nástrojem v rukou, tak nějak lépe) a první dámy české violy, Jitky Hosprové (kterou jste ovšem mohli vidět i v taneční soutěži StarDance). Program si bezprostředně po zjištění jeho absence okamžitě vzala na starosti Kateřina Englichová, která představila jednotlivé skladby a nezapomněla si přitom udělat legraci ze sebe i své kolegyně. Obě jsou totiž blondýny a tak je jasné, že se vtipkování na toto téma doslova nabízelo. Krom toho jsme ovšem na prknech jabloneckého kulturního stánku shlédli prvotřídní a zároveň nevšední koncert obou dam.

Nadcházející představení

  • KUBULA A KUBA KUBIKULA
    8.11.2020 od 15 hodin

Naši partneři