Články

Úvodní stránka / Články

Smrt mu sluší jablonecké publikum rozchechtala

Smrt mu sluší jablonecké publikum rozchechtala

Hlavního hrdinu, divácky oblíbeného a na divadle nepříliš úspěšného, Boba Barela hraje Michal Dlouhý, a to přesně dle popisu scénáristy, tedy tak, až z něj pot stříká. Jeho agent (Kamil Halbich) věnuje veškerou svoji energii, aby egocentrického herce´procpal´ do těch největších rolí. I on má ovšem své tajmství. Velice příjemné a civilní Halbichovo herectví ostře koresponduje s ´divadelnictvím´ Michala Dlouhého a za zmínku stojí i výkony vedlejších postav, tedy Roberta Jaškówa alias ředitele Zlaté kapličky, Natálie Řehořové v roli dramaturgyně Národního divadla, Miroslava Hrušky alias ´hocha pro všechno´ Mirečka a Davida Punčocháře. Zatímco večer je naservírován publiku jako ´divácká oddechovka´, herci si zcela jistě sáhnou na dno svých sil. A jelikož se vše točí okolo života a smrti jednoho divadelního kritika, nepíše se mi tentokrát moje recenze vůbec lehce :-D Zbývá mi doufat, že to ´zmáknu´ aspoň tak, jak to ve hře ´ustál´ kritik Hartman (skvělý David Punčochář).

Novoroční koncert dýchl noblesou i emocemi

Novoroční koncert dýchl noblesou i emocemi

Cena města PRO MERITIS byla letos udělěna dvěma osobnostem. In memoriam ji obdržel Ivan Ullsperger, dlouholetý trenér mládeže, atlet Zátopkovi éry. Druhým oceněným se stal Tomáš Pospíšil, sbormistr úspěšného DPS Juventus Gaude. Jiří Čeřovský s manželkou se rovněž přivítali osobně s návštěvníky Novoročního koncertu, který se v Městském divadle Jablonec těší velké oblibě již dlouhá léta, a popřáli všem úspěšný a pohodový rok 2020. Po welcome drinku už ovšem přítomní s očekáváním zaplnili kulturní stánek do posledního místečka, aby si v tento sváteční okamžik plnými doušky vychutnali všechny lahůdky, které si pro ně Filharmonie Hradec Králové v čele s dirigentem Kasparem Zehnderem připravila. V letošním roce vsadila filharmonie na spolupráci s vynikající Analií Selis, která vedle prvotřídního a precizního přednesu nabídla i emocemi doslova našlapaný projev. A tak se z pódia linuly skladby A. Piazzolly, J. C. Cobiána, F. Canara, C. Gardelači E. S. Discrépoly. Úspěch si hudebníci vysloužili obrovský, náročné publikum dýchalo uspokojením a celým večerem se nesl bouřlivý potlesk.

Fešáci přinesli do divadla radost a pohodu

Fešáci přinesli do divadla radost a pohodu

"My vám každoročně vozíme nějaké překvapení a tím dnešním je naše tělesná teplota, která se pohybuje u všech členů kolem devětatřiceti stupňů. Jedinou výjimkou je Tonda, který už je fit a který ten chřipkový bacil mezi Fešáky zatáhl," vysvětloval v úvodu večera Tomáš Linka a ostatní muzikanti horlivě přitakávali. Protože jsou to ovšem mnoha desetiletími protřelí profíci, nemůže je nějaká viróza zaskočit. A tak spíkr Pavel BEZI Bezouška (dramaturg Country radia) uváděl jeden hit za druhým, zavzpomínali jsme na Fešáky, kteří se na nás již dívají shora, se zájmem si vyslechli i Linkovu novinku a Vánoční písničky, které mají v tomhle country kabátě nezaměnitelný šmrnc. Krom poukazování osazenstva druhého balkonu, že tam špatně rozumí textům se obecenstvo královsky bavilo, k čemuž jistě významnou měrou přispěl i host saloonu, imitátor Petr Martinák. Ten na pódium přivedl i slavný Jakešův projev o bojlerech a Haničce Zagorové, Miloše Zemana, Václava Klause a mnohé další. V rámci koncertu měli diváci možnost vybrat tři nejlepší z celkových čtyřiadvaceti skladeb a dozvěděli se, který z tipujících předešlého koncertu v Ústí nad Labem získává cenu. Jablonecký příznivce Fešáků se vše dozví zase na příští akci, tentokrát v Plzni.

Znovusjednocení Korejí přineslo mnoho podob lásky i vztahů

Znovusjednocení Korejí přineslo mnoho podob lásky i vztahů

Hru významného francouzského divadelníka Joela Pommerata ´Znovusjednocení Korejí´ přivezlo do Jablonce Divadlo Rokoko Praha v režii Eduarda Kudláče a nabídlo hvězdné obsazení. Dana Batulková, Veronika Gajerová, Anna Kameníková, Monika Zoubková,Lucie Žáčková, Hanuš Bor, Jiří Hána, Karel Heřmánek ml., Petr Konáš a Jan Vlasák rozehráli leporelo o lásce i vztazích, které všichni prožíváme teď a tady. Kudláčova režie spolu s dramaturgií Michala Zahálky nabídla jasné situace v jasném a bezkudrdlinkovém podání, to vše doplněné skvostnou hudbou, jenž má na svědomí Ivan Acher.

Smigmator, Slováček, Zelenková a Dasha nacpali divadlo k prasknutí a odměnili publikum luxusním swingem

Smigmator, Slováček, Zelenková a Dasha nacpali divadlo k prasknutí a odměnili publikum luxusním swingem

To se takhle vezmou tři sametové hlasy, jeden dokonalý kapelník, saxofonista, klarinetista atd. i s jeho Big Bandem a k tomu se přidá spousta dobré muziky, měrou vrchovatou i umu, dobré nálady a to vše se umístí do krásných prostor, ideálně v předvánočním čase. Tak nějak by asi Magdalena Dobromila Rettigová popsala svůj nejlepší vánoční recept a přesně takhle bychom ho popsali my, díváci, kteří jsme se sešli v Městském divadle v Jablonci, abychom si vychutnali koncert par ecxellence, tedy Swingové Vánoce 2019. S oblíbenou akcí jezdí do našeho města Jan Smigmator s Felixem Slováčkem a jeho Big Bandem před nejkrásnějšími svátky roku již pravidelně. Tentokrát byly jeho hosty Jitka Zelenková a Dasha.

Hvězda Evy Holubové prozářila divadlo

Hvězda Evy Holubové prozářila divadlo

O tom, že je Eva Holubová jednou z našich předních komediálních hereček, která si dělá legraci sama ze sebe, netřeba polemizovat. Mnozí si ji spojují pouze s Bobem Kleplem, ale nám se nyní v Městském divadle v Jablonci představila sama. V rámci vlastní one women show ji na jevišti dělalo společnost pouze pár rekvizit, převleků a audionahrávek.

Eva Urbanová rozzářila úplňkovou noc, tváře přítomných a otevřela srdce dokořán

Eva Urbanová rozzářila úplňkovou noc, tváře přítomných a otevřela srdce dokořán

První árií večera byla ´Měsíčku na nebi hlubokém,´ z opery Rusalka, která dokonale pasovala k právě probíhajícímu úplňku a která v mžiku uvedla publikum do extáze. Tolik citu, emocí a sršící energie se pohromadě jen tak nevidí a tak jsme si mnozí připadali jako Julia Roberts ve známém filmovém trháku Pretty women. Šarmantní a velmi milá operní diva pokračovala Antonínem Dvořákem z cyklu Cikánské melodie, bravurně přednesla árii Adriany z opery Franceska Cilea Adriana Lecouvreuer, nechyběla Schubertova Ave Maria, či směsice vánočních písní, která rozezněla celé divadlo. Eva Urbanová totiž vybídla své příznivce, aby si s ní zazpívali. A nebojácní Jablonečané se tohoto úkolu zhostili na jedničku. Famózní zpěv doprovodilo brumendo a tichý zpěv hlediště a výsledkem byly lesklé oči dam, spokojené úsměvy mužů a procítěné Bravo, které na adresu publika řekla samotná Eva Urbanová. Dokonalý zážitek ovšem přineslo i Moravské klavírní trio.

Bende, cimbálovka, Vrabčáci a Slunečnice vnesli Vánoce do divadla

Bende, cimbálovka, Vrabčáci a Slunečnice vnesli Vánoce do divadla

O tom, že Bende umí, nemá nikdo pochyb. Není přece v Jablonci poprvé, na nedalekém Frýdštejně před třemi lety natáčel desku, aby nám následně ukázal, co na ní je a tak už dobře víme, že jeho koncerty mají všechno, co si jen přát. Skvělou hudbu, založenou na poctivém kumštu, nadupanou atmosféru, ale i světelné efekty, či projekci má v malíku, respektive jeho tým, který funguje jako švýcarské hodinky. Nechybí zkrátka nic. A když k tomu ještě přidáme aranže, kterými je syn slovenského otce a moravské matky proslulý, máme postavenou osnovu k dokonalé akci. A přesně ta se Bendemu, Cimbálové muzice Gromba a orchestru podařilo na jedničku.

Svěceného Mikuláše hostili Vrabčáci v rámci svého koncertu

Svěceného Mikuláše hostili Vrabčáci v rámci svého koncertu

Když máte Svěceného Mikuláše z Prahy, blonďatého anděla z Tanvaldu a strašného čerta z Liberce a ještě se u toho sejde kupa dětí, které baví hudba a jeden neúnavný sbormistr, vyjde vám jediné - parádní XXVI. Adventní koncert Vrabčáků. A kdyby ho vysílala jakákoli televizní stanice v prime time, byli by diváci spokojeni. První polovina večera patřila malým zpěváčkům z DPS Vrabčata a Vrabčáci, nechyběla Písklata, tedy letošní prvňáčci a již tradičně se na prknech jabloneckého kulturního stánku objevil Skřivánek, tedy DPS, složený ze školkových dětiček. Ty nejmenší, pod vedením sbormistryně Věry Pokorné a jejího klavírního doprovodu, předvedly pásmo vánočních písní s takovou suverenitou a roztomilostí zároveň, že si přítomní mohli strhnout hlasivky, jak skandovali.

Britské vánoční písně vévodily večeru v divadle

Britské vánoční písně vévodily večeru v divadle

Večer plný adventní i vánoční hudby připravil pro své příznivce Michal Hromek Consort (kytara) se svými hosty. Těmi v Městském divadle v Jablonci byli Klára Boudalová (zpěv), Jakub Klár ( flétna, whistle, zpěv), Kateřina Lískovcová (housle, viola) a Daniel Mikolášek (bicí, melodika, zobcová flétna, zpěv) a právě v jejich podání vyslechli Jablonečané především britské písně, nechyběly ale ani písně francouzské a naše, české.

Nadcházející představení

  • Tvrdohlavá žena
    12.9.2020 od 19 hodin

Naši partneři