Články

Úvodní stránka / Články

Swingové Vánoce nabídly parádní atmosféru

Swingové Vánoce nabídly parádní atmosféru

Hudebníci Big Bandu Felixe Slováčka hráli jako o život a aplaus sklidila i jediná žena souboru Markéta Smejkalová, jenž vede saxofonovou sekci. Markéta nehrála sama, její kulatící se bříško nebylo možné přehlédnout a tak publikum s úsměvem kvitovalo, když od bicích vyskočil hrdý budoucí tatínek, aby bylo jasné, kdo že za to může. A sám kapelník Felix Slováček v několika skladbách předvedl, jak to vypadá, když se to opravdu umí. Felix znamená šťastný a Felix šťastně opravdu vypadal, stejně jako ostatní hudebníci a publikum. " Já už jsem takový. Mám rád život, šumění noci, dobré jídlo i víno. Zkrátka si myslím, že život je na babrání se ve starostech příliš krátký," usmíval se Slováček, který se dirigováním doslova protančil. Hrdý novopečený otec syna Freda Jan Smigmator krom svého skvělého zpěvu večer odmoderoval se svěžím humorem a dobrou náladou a všichni společně dostávali diváky do varu, a to od začátku až do konce. "Publikum je tady skvělé. Samozřejmě tomu dopomáhá i krásné divadelní prostředí se skvělou akustikou, ale přítomní reagují na všechno. Škoda, že tu nemohou tančit, to by teprve stálo za to," vysvětloval Felix Slováček a Jan Smigmator jeho slova potvrdil s tím, že Jablonec berou skoro jako svoji domovskou scénu, ředitele divadla Pavla Žura vnímají jako skvělého člověka a přítele a tak se tady mohou skutečně odvázat.

Holub se Sokolem vlétli na jablonecké jeviště

Holub se Sokolem vlétli na jablonecké jeviště

"Povolat tchyni na vyřešení manželských problémů, je jako přeočkovat neštovice leprou," tvrdí Ondřej Sokol v komedii Dámský krejčí. Konverzační veselohra G. Feydeaua o vztahových propletencích a lži, která s sebou nese kupu lží dalších, nabídla hvězdné obsazení. Činoherní klub Praha, který hru do Městského divadla v Jablonci přivezl, představil Ondřeje Sokola, Radka Holuba, Mahulenu Bočanovou, Jaromíra Dulavu, Markétu Stehlíkovou, Danu Černou a další. Nutno říct, že všichni protagonisté předvedli skvělý výkon, nezmínit však nelze komediální talent Ondřeje Sokola, který doslova exceloval, aniž by však strhával pozornost pouze na sebe. Totéž se dá říct o Radku Holubovi. Mezi ženami pak zářila Mahulena Bočanová v roli již zmíněné tchyně.

Vánoční Ledecký divadlo rozsvítil i rozezpíval

Vánoční Ledecký divadlo rozsvítil i rozezpíval

Zatímco dcera Ester triumfovala v úvodním závodě Světového poháru v alpském snowboardingu, její otec exceloval na prknech, která znamenají svět. Vánoční tour 2017 Janka Ledeckého Městské divadlo v Jablonci vyprodalo do posledního místečka. Koncert rozdělil Janek na dvě části, přičemž ta první patřila převážně starším hitům z doby Žentouru. Zpěvák tak nenápadně otestoval stáří publika a s úsměvem pokyvoval hlavou, když zjistil, že Jablonečané texty znají. Krom zpívání neopomněl pyšný tatínek vyzdvihnout skvělý úspěch své dcery, která naší republiku výtečně reprezentuje nejen na snowboardu, ale i na lyžích, A narvané hlediště ocenilo její úspěchy bouřlivým potleskem. Opomenout nelze ani Nostic Kvartet, který své smyčce ovládá snad nadpozemskou silou a umem a Jankův vánoční koncert si bez něj neumíme představit. Neodpustím si zde malou poznámku. Právě hudebníci Nostic Kvarteta mohou za mou lásku ke klasické hudbě. V jejich podání jsem si poprvé uvědomila, jak je zvuk houslí podmanivý a krásný a troufnu si říct, že uchváceno bylo i publikum.

Jablonecké divadlo se stalo na chvíli slavnou operní scénou

Jablonecké divadlo se stalo na chvíli slavnou operní scénou

Večer s názvem Evropa - náš domov nabídl vskutku luxusní a velmi výjimečné zážitky. Přední operní pěvci současnosti v čele se sólistou Metropolitní opery v NY Štefanem Kocánem doslova excelovali a publikum si dokázali podmanit od první chvíle. Jindy ztichlé divadlo tentokrát řičelo a znělo výkřiky bravo a bravissimo, oproti tomu nechybělo ani současné české - hustý... Diváky dostala do varu již Pražská komorní filharmonie s předehrou Sub olea pacis J. D. Zelenky a Evropskou toccatou A. Szymalskeho. Ve společném vystoupení s operními hvězdami obstály na výbornou i dětské pěvecké sbory Vrabčáci z Jablonce nad Nisou a polské Zlote nutki z Jelení Hory a sklidily tak naprosto zaslouženě obrovský potlesk.

Big ´O´Band Marka Ottla divadlo roztančil

Big ´O´Band Marka Ottla divadlo roztančil

Jejich kořeny sahají až k dechovému orchestru Železničář, v němž se setkávala většina muzikantů Liberecka. Jeho součástí byla známá dechovka Liberečanka, která dala vzniknout Big Bandu Luboše Ottla. Luboš Ottl pak v roce 2010 předal kapelu svému synovi Markovi a vzniklo seskupení, o němž je řeč. Big O´Band Marka Ottla, který svým Vánočním koncertem vyprodal Městské divadlo v Jablonci nad Nisou. Hudebníci rozezněli své nástroje v originálních aranžích kapelníka Marka Ottla a akce nabídla skvěle sehrané těleso, překypující energií a radostí z hudby. Krom opravdových hudebních bonbónků nabídli muzikanti i veselý způsob vlastní prezentace, když každá sekce orchestru zapískala nějakou Vánoční koledu na dětské dřevěné flétničky a diváci se otřásali smíchy. Přesto hbitě hlásili, která že koleda právě zazněla a když se do jejího zpěvu daly členky libereckého DPS Severáček, které byly na pódiu v roli hosta, neváhalo publikum ani chvíli a hlasitě si všechny ty známé melodie zazpívalo s nimi. Známé světové hity přišel zazpívat i Dan Bárta.

Divadlo plné Fešáků

Divadlo plné Fešáků

Paní má se má, Jaro, Nádraží, Dárek vánoční, či jedna z nejkrásnějších písní, která byla kdy složena, jak podotkl programový ředitel Country rádia a moderátor večera Pavel BEZI Bezouška, „Tam u nebeských bran“. Samozřejmě, teď už každý ví, že je řeč o legendě české country hudby - Fešácích. Hostem Fešáků byla Hanka Mladá, která sklidila bouřlivé ovace a ty úplně největší si získala její skladba Půl a půl. Zpěvák skupiny Rekonvalescence, Jiří Halada, zase bravurně vystřihl písně Jindřicha Šťáhlavského a všichni společně si i s publikem zanotovali koledu „Nesem vám noviny“, po níž následoval ohlušující potlesk a bardi naší country scény se od některých dokonce dočkali standing ovation.

Čechomor nabídl hudební i světelnou show a dostal publikum do euforie

Čechomor nabídl hudební i světelnou show a dostal publikum do euforie

Čechomor je skupinou, hrající ve velmi netradičním pojetí české, moravské a slovenské lidové písně. A lidé je milují. Do Jablonce přijelo toto hudební těleso v rámci svého Vánočního koncertu Kooperativa Tour 2017 a jako hosta s sebou přivezlo zpěvačku Martinu Pártlovou. Zmíněné spojení se ukázalo jako velice šťastné. Martině to s Čechomorem sluší nejen esteticky, ale především hudebně. Koncert samotný nabídl nové hity i staré známé šlágry, které po střechu natřískané divadlo oceňovalo obrovským potleskem, zpěvem i rytmickým podupáváním. A Čechomoru to šlapalo ostošest, tak jak jsme na to u něho zvyklí. Když připočteme ještě velmi povedenou světelnou show a vánoční atmosféru, dostáváme se k prožitkům, které stojí za to a na něž budeme vzpomínat ještě dlouho.

Hitler se probudil v Jablonci

Hitler se probudil v Jablonci

V hlavní roli jsme viděli méně známého Ondřeje Kavana. Ten v roli „vůdce“, probudivšího se v berlínském parku 25. září 2016, doslova exceluje. Jeho gesta, mimika i tón hlasu samotného Hitlera nijak neparodují, naopak přesně popisují jeho sílu. Brilantně podaná satira, která však v konečném důsledku nahání strach, nenechá diváky vydechnout. Nemá totiž slabá místa. Hitlerovy projevy, podané s patřičným zapálením pro věc, jsou až mrazivě současné a nutí k zamyšlení nad správností našich postojů.

Čochtan vyprávěl a publikum klokotalo smíchy

Čochtan vyprávěl a publikum klokotalo smíchy

Josef Dvořák, který se zřejmě opravdu narodil s blánami mezi prsty a zvučným berekeke místo pláče, na jevišti doslova zářil. Jeho svěžímu, hravému a příjemnému herectví sekundovaly naprosto dotažené pohyby a schopnost improvizace, která přinášela salvy smíchu, a to i v okamžicích, kdy Karlu Gultovi, alias otci Novákovi, vypadl text. Kdybych řekla, že je inscenace „Čochtan vypravuje“ oddychovkou, nevystihovalo by to úplně její dopad. Jedná se o brilantně vyšperkovanou komedii, u níž vám prostě nezbude na mračení čas. "Ať je svět jakýkoliv, vždycky si ho můžeme udělat lepší. Buďte na sebe hodní, usmívejte se na sebe i na ostatní a život bude veselejší," podotkl závěrem s rozzářenýma očima Josef Dvořák a jeho slova téměř zanikla v obrovském aplausu. Děkovačky nebraly konce a tak se stalo, že když se diváci rozhodli pro standing ovation, herci již zůstali za oponou a tuto pochvalu již bohužel nezaznamenali.

Proton konečně na pódiu

Proton konečně na pódiu

Proč? Proton. Proton bývala kdysi na Ostravsku kapelou, která měla, krom velkých cílů, i vokalistku Marušku Rottrovou, tehdy začínající mladičkou zpěvačku. Když se za ní do Ostravy vydá udělat rozhovor Petr Marek, dostane se mu do ruky magnetofonový pásek s původní nahrávkou Protonu, kapely, o níž nikdo nic neví. Postupným odkrýváním souvislostí se nestačíte divit, kolik známých jmen současné české hudební scény, se v příběhu objeví. Mihne se tu například Jarek Nohavica, Radek Pastrňák, Richard Krajčo, Lešek Wronka, či Petr Ostrouchov. Svérázné pojetí, propracované dialogy, nabízející až Cimrmanovskou poetiku, v níž se proplétá realita s fikcí, nabídlo svým příznivcům Divadlo Vosto5 Praha v režii Ondřeje Cihláře a Městské divadlo v Jablonci tento neotřelý formát dokázalo ocenit jaksepatří. Jevištní rozhlasová reportáž přilákala tentokrát do místního kulturního stánku převážně mladé publikum, které se představením doslova prosmálo a závěrem dopřálo protagonistům obrovský aplaus.

Nadcházející představení

  • ROZMARNÉ LÉTO
    12.6.2018 od 19 hodin

Naši partneři