Aktuální výstava

EVROPA - NÁŠ DOMOV

12. 12. — 12. 1.

3loga-povinna-EU.jpg (56 KB)

Spolupráce Městského divadla v Jablonci nad Nisou s Dolnoslezskou filharmonií Jelení Hora přinesla své ovoce. Projekt, který se připravoval od letošního července, vyvrcholí koncertem 13. 12. V Městském divadle v Jablonci nad Nisou. Je pokračováním přeshraniční spolupráce kulturních institucí a chce přibližovat obě kultury.

Součástí projektu je i výstava fotografií z Jelení Hory a z Jablonce nad Nisou. Podklady pro výrobu fotografií nám poskytlo Informační centrum v Jelení Hoře a v Jablonci nad Nisou. Autorem jabloneckých snímků je pan Milan Bajer.

Na výrobě fotografií a umístění do rámů se podílela firma Kodac Express Jakoubě Jablonec nad Nisou.

Celý pořad se připravoval jak na české, tak i na polské straně hranic.  Hlavním organizátorem je Městské divadlo Jablonec nad Nisou o.p.s. Našim partnerem je Dolnoslezská filharmonie Jelení Hora a její ředitel Tomasz Janczak. Ke spolupráci byl přizván Dětský pěvecký sbor Zlote nutki se sbormistryní Monikou Frackiewic a dirigent Dolnoslezské filharmonie Jelení Hora Szymon Makowski. Z české strany se do projektu zapojil Dětský pěvecký sbor Vrabčáci se sbormistrem a ředitelem jabloneckého divadla Pavlem Žurem a PKF – Prague Philharmonia.

Hvězdami tohoto mezinárodního projektu jsou sólisté Štefan Kocán (SK), Marina Vyskvorkina (UK) a Richard Samek (CZ). Původně se měl publiku představit Tomasz Janczak mimo jiné i s árií z polské opery. Ovšem krátce před slavnostním večerem vážně onemocněl. Proto se musel urychleně najít jiný tenorový zpěvák, který by již nacvičený repertoár dokázal zazpívat. A povedlo se. Vystoupí Richard Samek. Nakonec se v připraveném a secvičeném programu udělala jen jedna změna. Výsledek můžete shlédnout již ve středu 13. 12. od 19 hodin.

evropa-sire.jpg (134 KB)

Celý popis

Skrýt popis

Archiv výstav

Naši partneři