Aktuální výstava

Tajuplný svět Žanety Elisové

15. 9. — 31. 10.

V době, kdy vědci objevují nové možnosti, které skýtají lidstvu nanočástice – nejmenší částice hmoty, otevírá Žaneta Elisová svým divákům okna do svého alternativního „nano-světa“, světa tak miniaturního, že je do něj možné proniknout jen po stříbrném vláknu fantazie. A to je právě to, co Žaneta Elisová, umělkyně narozená ve znamení Ryb, dokáže. 

Obrazy vznikají nejčastěji v noci, když ruch běžného života utichne.  Tehdy vezme malířka do ruky štětec a načrtne první motiv – to je klíč, který jí umožní vstoupit do krajiny jejího fantazijního světa.  Dál už vznikají obrazy intuitivně. Umělkyně se stává pozorovatelem, který pouze zachycuje výjevy, které se jí otevírají, na plátno – pro nás ostatní…

Je to svět s atmosférou „andersenovských“ pohádek, kde je vedle života ať už blízce či vzdáleně přítomná i smrt. Kde se mísí klid i neklid. Úzkost i naděje – naděje na lásku, na hluboké přátelství či aspoň na hluboký mír v duši, který si zaslouží ten, kdo projde pouští smutku a osamění.

Odložte i Vy na chvíli běžné starosti tohoto života a vstupte na chvíli do tajemného světa Žanety Elisové, tak podobného, i tak odlišného.  Obdivujte magickou barevnost nočního nebe, košatost stromů, krásu architektury… Prožijte celou škálu emocí. A až se z něj vrátíte zpět, zhluboka se nadechněte, rozhlédněte a usmějte… Svět je tak krásný.

VÝSTAVA JE PRODEJNÍ.

 

Celý popis

Skrýt popis

Nadcházející výstava

Keramičky od Magdičky

Keramičky od Magdičky

5. 11. — 31. 12.

Výstava prací žen z keramické dílny Magdaleny Jirsové.

Celý popis

Archiv výstav

Naši partneři