Archiv výstav

DNA VESMÍRU

14. 9. 2019 — 25. 10. 2019

Libor Kaláb představí oleje na plátně.

Celý popis

Obrázky na útěku

14. 8. 2019 — 1. 9. 2019

Výstava amatérských malířů z uprchlického tábora Lesbos.  Na ostrově Lesbos v současnosti přebývá 7362 běženců, kteří už řadu měsíců, někteří i roků, žijí v otřesných podmínkách přeplněného uprchlického tábora Moria. Lidé jsou zde drženi měsíce i roky bez bližších informací a naděje na normální život. Jejich duševní zdraví se v koloběhu zoufalství drasticky zhoršuje. Ostrůvkem naděje pro tyto lidi se v květnu 2018 stal The Hope Project Arts, který se soustředí hlavně na zlepšení jejich mentálního zdraví. V jedné nevelké místnosti kousek od kempu Moria vznikají za finanční podpory dobrovolníků pod záštitou The Hope Project velmi silné obrazy. Malují je lidé různého věku z různých částí světa. Tito malíři nejsou pouze "uprchlíci", jsou to mnohdy velmi šikovní a talentovaní lidé, se spoustou nápadů a schopností. Jsou to lidé, kteří byli násilně vyrváni ze svých domovů, ze své kultury, často museli násilně opustit své rodiny i své přátele. Jejich díla vypráví osobní příběhy, včetně velmi silných traumatizujících zážitků z jejich cesty do Evropy.

Ve snaze jim pomoci, vznikl projekt na HitHitu a za obdržené peníze se v Morii nakoupili obrazy, které nyní budou putovat po několika místech v republice do října letošního roku.

Celý popis

Mistři jeviště

5. 4. 2019 — 24. 5. 2019

Výstava Josefa Vokála představí portréty známých herců. Jsou zachyceny akrylem na kartonu. 

Celý popis

Sounáležitost

22. 2. 2019 — 3. 4. 2019

Multižánrová umělkyně Jana Havelková vyniká originalitou malířské techniky. Své obrazy maluje tzv. enkaustikou - nanáší horký vosk na tři povrchy: lanolínové desky, papír a zrcadlo. Občas využívá také sklo, dřevo a keramiku.

Autorka pochází z Českého Dubu a píše také vlastní básně. Za své verše i malby byla několikrát oceněna v rámci výstavy Modrý slon. Studuje uměleckou univerzitu třetího věku, obor malba a navštěvuje kreativní kurzy malby. Tvoření je pro ni hrou a radostí.

Celý popis

Koberec jako umění

11. 1. 2019 — 18. 2. 2019

Výstava představí tradiční technologie uzlíkového vázání koberců z radžastánského hedvábí je nové chápání předmětu umění.

Nijole Sitonyte (Litva) umění- série CARP využívá motivy směru Chinoiserie, Art Deco.

Juliana Nico (Česká republika) desing - série věnována umělcům Světa umění (L. Bakst a A. Ekster) a je připraveny k 100. výročí propagace moderního ruského baletu v Evropě a v Americe.

Výstava je unikátní, protože se uskutečnila loni v New Yorku, Londýně a Paříži. Letos ve Španělsku a v Jablonci nad Nisou. Na rok 2029 je plánována výstava v Praze a v Brně.

Více na www.artandsilk.net

Celý popis

Keramičky od Magdičky

5. 11. 2018 — 1. 1. 2019

Výstava prací žen z keramické dílny Magdaleny Jirsové.

Celý popis

Tajuplný svět Žanety Elisové

15. 9. 2018 — 31. 10. 2018

V době, kdy vědci objevují nové možnosti, které skýtají lidstvu nanočástice – nejmenší částice hmoty, otevírá Žaneta Elisová svým divákům okna do svého alternativního „nano-světa“, světa tak miniaturního, že je do něj možné proniknout jen po stříbrném vláknu fantazie. A to je právě to, co Žaneta Elisová, umělkyně narozená ve znamení Ryb, dokáže. 

Obrazy vznikají nejčastěji v noci, když ruch běžného života utichne.  Tehdy vezme malířka do ruky štětec a načrtne první motiv – to je klíč, který jí umožní vstoupit do krajiny jejího fantazijního světa.  Dál už vznikají obrazy intuitivně. Umělkyně se stává pozorovatelem, který pouze zachycuje výjevy, které se jí otevírají, na plátno – pro nás ostatní…

Je to svět s atmosférou „andersenovských“ pohádek, kde je vedle života ať už blízce či vzdáleně přítomná i smrt. Kde se mísí klid i neklid. Úzkost i naděje – naděje na lásku, na hluboké přátelství či aspoň na hluboký mír v duši, který si zaslouží ten, kdo projde pouští smutku a osamění.

Odložte i Vy na chvíli běžné starosti tohoto života a vstupte na chvíli do tajemného světa Žanety Elisové, tak podobného, i tak odlišného.  Obdivujte magickou barevnost nočního nebe, košatost stromů, krásu architektury… Prožijte celou škálu emocí. A až se z něj vrátíte zpět, zhluboka se nadechněte, rozhlédněte a usmějte… Svět je tak krásný.

VÝSTAVA JE PRODEJNÍ.

 

Celý popis

SVĚT KOLEM NÁS OBJEKTIVEM A MALBOU

4. 5. 2018 — 31. 5. 2018

Jablonecký fotoamatér Jiří Bičiště se svým otcem pořádají retrospektivní výstavu svých prací. Vedle klasické černobílé tvorby z filmu bude výstavní kolekce obohacena také o obrazy Miroslava Bičiště.      

Všichni přátelé a fandové výtvarného umění jsou srdečně zváni.

Celý popis

PŘÍRODA OBJEKTIVY ČLENŮ FOTOKLUBU NEKRAS

5. 4. 2018 — 30. 4. 2018

Fotoklub NEKRAS byl založen v roce 1996. Zakládajícími členy byli Jiří Bičiště a Karel Rakušan, který později odešel z Jablonce a založil fotoklub v Olomouci. V současnosti má fotoklub 11 aktivních členů. Náplní naší činnosti je vedle pravidelných schůzek ve čtrnáctidenním intervalu, především účast v mapových okruzích Nekras se účastní Českobudějovického MO a Turnovského MO. Kromě této činnosti máme k dispozici výstavní prostory ve Spolkovém domě, kde probíhají 4x do roka fotografické výstavy a nejméně jednou ročně pořádáme větší výstavu v Eurocentru. Fotoklub má klubovou skříňku na budově Obchodní Akademie v Jablonci n.N. na Horním náměstí, kde se pravidelně střídají malé výstavky jednotlivých autorů. Pokud přeje počasí a je chuť chodíme na fotovýlety do přírody a na jiné akce s fotoaparáty.

Celý popis

"SOUZNĚNÍ S PŘÍRODOU" - Jana Kučerová

7. 3. 2018 — 31. 3. 2018

Láska k přírodě a k obrazům přivedla rodačku z Jablonce k tvorbě vlastních děl. Příroda, která ji obklopovala v Rychnově, kde prožila dětství, na ni pozitivně působila. Rozhodla se tvořit pod odborným vedením malíře Pavla Šulce. Její obrázky především v realistické podobě rozdávají radost na mnoha místech. Přátelé jí říkají "novodobý impresionista". Posuďte sami.

Zveme Vás na vernisáž ve středu 7. 3. od 17 hodin do jabloneckého divadla. Vstup volný.

Výstava je přístupná v době divadelních představení do 31. 3. 2018.

Celý popis

Naši partneři