Archiv výstav

Mistři jeviště

5. 4. 2019 — 24. 5. 2019

Výstava Josefa Vokála představí portréty známých herců. Jsou zachyceny akrylem na kartonu. 

Celý popis

Sounáležitost

22. 2. 2019 — 3. 4. 2019

Multižánrová umělkyně Jana Havelková vyniká originalitou malířské techniky. Své obrazy maluje tzv. enkaustikou - nanáší horký vosk na tři povrchy: lanolínové desky, papír a zrcadlo. Občas využívá také sklo, dřevo a keramiku.

Autorka pochází z Českého Dubu a píše také vlastní básně. Za své verše i malby byla několikrát oceněna v rámci výstavy Modrý slon. Studuje uměleckou univerzitu třetího věku, obor malba a navštěvuje kreativní kurzy malby. Tvoření je pro ni hrou a radostí.

Celý popis

Koberec jako umění

11. 1. 2019 — 18. 2. 2019

Výstava představí tradiční technologie uzlíkového vázání koberců z radžastánského hedvábí je nové chápání předmětu umění.

Nijole Sitonyte (Litva) umění- série CARP využívá motivy směru Chinoiserie, Art Deco.

Juliana Nico (Česká republika) desing - série věnována umělcům Světa umění (L. Bakst a A. Ekster) a je připraveny k 100. výročí propagace moderního ruského baletu v Evropě a v Americe.

Výstava je unikátní, protože se uskutečnila loni v New Yorku, Londýně a Paříži. Letos ve Španělsku a v Jablonci nad Nisou. Na rok 2029 je plánována výstava v Praze a v Brně.

Více na www.artandsilk.net

Celý popis

Keramičky od Magdičky

5. 11. 2018 — 1. 1. 2019

Výstava prací žen z keramické dílny Magdaleny Jirsové.

Celý popis

Tajuplný svět Žanety Elisové

15. 9. 2018 — 31. 10. 2018

V době, kdy vědci objevují nové možnosti, které skýtají lidstvu nanočástice – nejmenší částice hmoty, otevírá Žaneta Elisová svým divákům okna do svého alternativního „nano-světa“, světa tak miniaturního, že je do něj možné proniknout jen po stříbrném vláknu fantazie. A to je právě to, co Žaneta Elisová, umělkyně narozená ve znamení Ryb, dokáže. 

Obrazy vznikají nejčastěji v noci, když ruch běžného života utichne.  Tehdy vezme malířka do ruky štětec a načrtne první motiv – to je klíč, který jí umožní vstoupit do krajiny jejího fantazijního světa.  Dál už vznikají obrazy intuitivně. Umělkyně se stává pozorovatelem, který pouze zachycuje výjevy, které se jí otevírají, na plátno – pro nás ostatní…

Je to svět s atmosférou „andersenovských“ pohádek, kde je vedle života ať už blízce či vzdáleně přítomná i smrt. Kde se mísí klid i neklid. Úzkost i naděje – naděje na lásku, na hluboké přátelství či aspoň na hluboký mír v duši, který si zaslouží ten, kdo projde pouští smutku a osamění.

Odložte i Vy na chvíli běžné starosti tohoto života a vstupte na chvíli do tajemného světa Žanety Elisové, tak podobného, i tak odlišného.  Obdivujte magickou barevnost nočního nebe, košatost stromů, krásu architektury… Prožijte celou škálu emocí. A až se z něj vrátíte zpět, zhluboka se nadechněte, rozhlédněte a usmějte… Svět je tak krásný.

VÝSTAVA JE PRODEJNÍ.

 

Celý popis

SVĚT KOLEM NÁS OBJEKTIVEM A MALBOU

4. 5. 2018 — 31. 5. 2018

Jablonecký fotoamatér Jiří Bičiště se svým otcem pořádají retrospektivní výstavu svých prací. Vedle klasické černobílé tvorby z filmu bude výstavní kolekce obohacena také o obrazy Miroslava Bičiště.      

Všichni přátelé a fandové výtvarného umění jsou srdečně zváni.

Celý popis

PŘÍRODA OBJEKTIVY ČLENŮ FOTOKLUBU NEKRAS

5. 4. 2018 — 30. 4. 2018

Fotoklub NEKRAS byl založen v roce 1996. Zakládajícími členy byli Jiří Bičiště a Karel Rakušan, který později odešel z Jablonce a založil fotoklub v Olomouci. V současnosti má fotoklub 11 aktivních členů. Náplní naší činnosti je vedle pravidelných schůzek ve čtrnáctidenním intervalu, především účast v mapových okruzích Nekras se účastní Českobudějovického MO a Turnovského MO. Kromě této činnosti máme k dispozici výstavní prostory ve Spolkovém domě, kde probíhají 4x do roka fotografické výstavy a nejméně jednou ročně pořádáme větší výstavu v Eurocentru. Fotoklub má klubovou skříňku na budově Obchodní Akademie v Jablonci n.N. na Horním náměstí, kde se pravidelně střídají malé výstavky jednotlivých autorů. Pokud přeje počasí a je chuť chodíme na fotovýlety do přírody a na jiné akce s fotoaparáty.

Celý popis

"SOUZNĚNÍ S PŘÍRODOU" - Jana Kučerová

7. 3. 2018 — 31. 3. 2018

Láska k přírodě a k obrazům přivedla rodačku z Jablonce k tvorbě vlastních děl. Příroda, která ji obklopovala v Rychnově, kde prožila dětství, na ni pozitivně působila. Rozhodla se tvořit pod odborným vedením malíře Pavla Šulce. Její obrázky především v realistické podobě rozdávají radost na mnoha místech. Přátelé jí říkají "novodobý impresionista". Posuďte sami.

Zveme Vás na vernisáž ve středu 7. 3. od 17 hodin do jabloneckého divadla. Vstup volný.

Výstava je přístupná v době divadelních představení do 31. 3. 2018.

Celý popis

"INTUITIVNÍ TVORBA" - Lucie Slaninová

15. 1. 2018 — 26. 2. 2018

Autorka o sobě říká:"Intuitivní tvorba je pro mě nejpřirozenější způsob kreativního vyjádření. Studovala jsem design světelných objektů v Kamenickém Šenově. Nejbližší mi vždy byla práce s barvami a kresba. Je to v podstatě automatická kresba. Nepromýšlím dopředu kompozici. Kreslím hlavně pocitově. Je to velmi ulevující způsob práce s emocemi. Řekla bych, že je to pro mě v podstatě terapie a meditace. Nejprve jsem tímto způsobem uvolňovala své vnitřní stavy a později, protože se dále věnuji např. terapiím, po mě začali chtít obrázky pro sebe také lidé kolem mě. Postupně jsem začala kreslit na přání, pro osobnost člověka, do bytu a atd. Vedle těchto aktivit se věnuji i józe a tanci Tribal Fusion a tanečnímu stylu chair dance."

Celý popis

EVROPA - NÁŠ DOMOV

12. 12. 2017 — 12. 1. 2018

3loga-povinna-EU.jpg (56 KB)

Spolupráce Městského divadla v Jablonci nad Nisou s Dolnoslezskou filharmonií Jelení Hora přinesla své ovoce. Projekt, který se připravoval od letošního července, vyvrcholí koncertem 13. 12. V Městském divadle v Jablonci nad Nisou. Je pokračováním přeshraniční spolupráce kulturních institucí a chce přibližovat obě kultury.

Součástí projektu je i výstava fotografií z Jelení Hory a z Jablonce nad Nisou. Podklady pro výrobu fotografií nám poskytlo Informační centrum v Jelení Hoře a v Jablonci nad Nisou. Autorem jabloneckých snímků je pan Milan Bajer.

Na výrobě fotografií a umístění do rámů se podílela firma Kodac Express Jakoubě Jablonec nad Nisou.

Celý pořad se připravoval jak na české, tak i na polské straně hranic.  Hlavním organizátorem je Městské divadlo Jablonec nad Nisou o.p.s. Našim partnerem je Dolnoslezská filharmonie Jelení Hora a její ředitel Tomasz Janczak. Ke spolupráci byl přizván Dětský pěvecký sbor Zlote nutki se sbormistryní Monikou Frackiewic a dirigent Dolnoslezské filharmonie Jelení Hora Szymon Makowski. Z české strany se do projektu zapojil Dětský pěvecký sbor Vrabčáci se sbormistrem a ředitelem jabloneckého divadla Pavlem Žurem a PKF – Prague Philharmonia.

Hvězdami tohoto mezinárodního projektu jsou sólisté Štefan Kocán (SK), Marina Vyskvorkina (UK) a Richard Samek (CZ). Původně se měl publiku představit Tomasz Janczak mimo jiné i s árií z polské opery. Ovšem krátce před slavnostním večerem vážně onemocněl. Proto se musel urychleně najít jiný tenorový zpěvák, který by již nacvičený repertoár dokázal zazpívat. A povedlo se. Vystoupí Richard Samek. Nakonec se v připraveném a secvičeném programu udělala jen jedna změna. Výsledek můžete shlédnout již ve středu 13. 12. od 19 hodin.

evropa-sire.jpg (134 KB)

Celý popis

Naši partneři