Archiv výstav

TAM, KDE NENÍ NAHOŘE ANI DOLE

13. 1. 2016 — 22. 2. 2016

První výstava v novém roce 2016 nese název TAM, KDE NENÍ NAHOŘE ANI DOLE. Zdeněk Daniel se nám v ní představí zase úplně jinak, než ho známe z minulých výstav. Výstava je přístupná v době divadelních pořadů do 22. 2. 2016.

Celý popis

PASTELY A OBRAZY

4. 11. 2015 — 2. 1. 2016

Otto Placht je známý především jako "malíř džungle". Osudové setkání v roce 1993 s umělcem Pablem Amaringem změnilo vše. Opustil západní civilizaci a žil několik let v džungli s indiány. Prožil nepopsatelné a vše přenesl na plátna svých rozměrných obrazů. Dnes střídavě žije v Praze a Pucallpě v Jižní Americe a vystavuje po celém světě. Na této výstavě autor představí výjimečnou kolekci pastelů doplněnou solitery olejomalby. Prodejní výstava je přístupná v době divadelních představení od 4. 11. 2015 do 2. 1. 2016.

Celý popis

ČESKÁ KRAJINA

12. 9. 2015 — 29. 10. 2015

Jaroslav Valečka (1972), absolvent ateliéru Jiřího Sopka z pražské Akademie výtvarných umění, člen mezinárodního hnutí stuckistů, patří mezi umělce střední generace vyznávající tradiční výtvarná média – malbu a kresbu. Už od počátku své profesní dráhy se profiloval jako autor tendující k expresivně pojaté malbě a výrazovému symbolismu. V rámci těchto kategorií dodnes sleduje dva hlavní námětové proudy, a to krajinu a figurální motivy. Autor na současné výstavě shromáždil především malby sudetské krajiny, která v sobě skrývá jakousi osudovost a malby míst, které dodnes rezonují podivnou syrovostí a která ztratila nejen své původní obyvatele, ale i paměť (Nádraží, Hlučná samota, Náměsíčníci – vše olej na plátně, 2013). Vazba autora k Sudetům a severočeskému regionu není vůbec náhodná, Jaroslav Valečka vyrůstal v malé vísce Líska v bývalých Sudetech sice až 20 let po vysídlení německého obyvatelstva, ale stopy války, odsunu, komunistické devastace byly stále velmi patrné. Podhorská vesnice byla na počátku sedmdesátých let mnohem více opuštěnými ruinami než líbeznou vesnicí linoucí se romantickou krajinou Lužických hor. Hrdé grunty s propadlou střechou, zdemolované hřbitovy, opuštěná nádraží, to vše tvořilo krajinu jeho dětství, která ožívá v jeho obrazech. Tématy obrazů Jaroslava Valečky jsou nejen poetické a baladické krajiny, ale i vzpomínky na různé, často strašidelné příběhy inspirované skutečnými událostmi, jako například vynášení smrtky, pálení čarodějnic, zabijačka či oběšený soused. Autor je považován za jednoho z mála současných českých koloristů, pro jehož tvorbu je typická suverénní práce s barvou, světlem a atmosférou obrazu. Jaroslav Valečka je dnes pokládán za jednoho z nejtypičtějších představitelů své generace, je pravidelně vystavován na četných samostatných i skupinových výstavách v Čechách i zahraničí, jeho díla jsou zastoupena v mnoha státních i soukromých sbírkách, (například Národní galerie v Praze, Credit Mutuel de Bretagne Festung Koenigstein, Alšova jihočeská galerie a mnohé další). Je sběratelsky vyhledáván a svým výrazem i jasnou tematickou základnou se přidružil k respektovaným a etablovaným současným autorům. Vernisáž se konala v sobotu 12. 9. od 15 hodin v rámci Dne evropského kulturního dědictví. Výstava je přístupná od 12. 9. do 29. 10. 2015 v době divadelních představení a je prodejní. JAROSLAV VALEČKA

Celý popis

POZNEJTE WILLÍKY

22. 7. 2015 — 6. 8. 2015

Nadační fond MA-MA Foundation ve spolupráci s Willíkem, spolkem pro Williamsův syndrom Vás zvou na zahájení výstavy "Poznejte Willíky", která má přiblížit postižení Williamsovým syndromem nejen formou fotografií, ale i informačních letáků. Patronkou výstavy je Mgr. Jana Pastuchová, poslankyně Parlamentu ČR. Nadační fond MA-MA Foundation

Celý popis

ČESKÝ RÁJ A JIZERSKÉ HORY

29. 5. 2015 — 6. 8. 2015

V jabloneckém divadle budou k vidění obrazy Bořivoje Vítka pod názvem ČESKÝ RÁJ A JIZERSKÉ HORY. Pan Vítek se vyučil nástrojařem rytcem. Celý aktivní život pracoval v místním národním podniku Bižuterie. Malování je jeho koníčkem. Zajímavé je, že používá pouze olejové barvy a nemaluje na plátno. Raději volí karton. Tato výstava je jeho premiérou a koná se k jeho životnímu jubileu. O prázdninách oslaví 90 let. Výstava je bez vernisáže a bude k vidění od 29. 5. do 6. 8. v době divadelních představení. Hrajeme i o prázdninách.

Celý popis

KRAJINY SPŘÍZNĚNÝCH DUŠÍ

20. 4. 2015 — 28. 5. 2015

Malby a grafické obrazy představují výběr ze současné tvorby šestice výtvarnic, které společně vystavují v Jablonci již podruhé. Obrazy Markéty Pošarové, Zuzany Švandové, Hany Valešové, Lucrezie Škaloudové, Lady Capouškové a Šárky Coganové tematicky spojuje motiv krajiny v různých podobách. Tyto „krajiny spřízněných duší“ umožňují nahlédnout na osobité přístupy charakterizující každou z autorek, které experimentují s barvou, vzájemně propojují malířské a grafické techniky, kombinují rozmanité postupy a hledají nové formy výtvarného vyjádření. Výstavu je možné shlédnout do 28. května v době konání divadelních představení.

Celý popis

NÁVRATY

1. 4. 2015 — 15. 4. 2014

Akademický malíř Milan Valášek, žijící ve Švýcarsku, představí osobně své akryly a fotografie. Spoluzaložil Foto-Club FO3 v Bratislavě, působil jako umělecký ředitel vydavatelství Slovenský spisovatel v Bratislavě a založil také galerii Valdan v Basel. Jeho díla byla vystavena v mnoha zemích Evropy. Výstava přístupná do 15. 4. 2014 v době divadelních představení.

Celý popis

OD JIZERSKO-HORSKÉHO TICHA K DUCHOVNÍMU KLIDU

13. 3. 2015 — 19. 4. 2015

Průřez tvorbou VÁCLAVA KOCUMA - malíře Jizerských hor. Vernisáž byla součástí komponovaného pořadu MÉMU KRAJI v pátek 13. 3. od 19 hodin. Výstava je součástí projektu Rodáci Jablonecka a prohlédnout si ji můžete v době divadelních představení potrvá do 19. 4. 2015. VÁCLAV KOCUM

Celý popis

KRÁSY JABLONECKA A JESENICKA

15. 1. 2015 — 4. 3. 2015

První výstava v roce 2015 představí akvarely Milana Michalicy. Jistě není bez zajímavosti, že autor je profesor matematiky a fyziky. O to zajímavější bude rozhovor s ním. Vernisáž se uskuteční ve čtvrtek 15. 1. od 17 hodin. Výstava potrvá do 4. 3. 2015. Prohlédnout si ji můžete v době divadelních představení.

Celý popis

KROK DO MINULOSTI

6. 12. 2014 — 6. 1. 2015

Jablonecká výtvarnice Marie Anna Hybnerová se tentokrát představuje jako fotografka. Vystavena jsou její zátiší. Výstava ve foyer bude přístupná v době divadelních představení a potrvá do 6. 1. 2015.

Celý popis

Naši partneři