Punková crazy komedie o tom, že i když si pořádně lezete na nervy, je zábavnější prožít život s rodinou než bez ní. Hra o módě, dietě, touze po lásce, milostných dobrodružstvích, chlípném včelaři a překvapení v kompostu. Táta měl hodně rád ženy, takže má každá z jeho dcer jinou mámu. Ale i povahu, rozmary, potíže a touhy.

Tak takto charakterizuje svoji autorskou a režisérskou hru ´4 sestry´ Patrik Hartl. Pod hlavičkou Studia Dva Divadlo Praha s ní do Městského divadla Jablonec přijela Ivana Chýlková, Anna Šišková, Lucie Pernetová, Zuzana Stavná a Roman Štabrňák. A byla to jízda. Excelentní výkony všech protagonistů diváky nadchly od první chvíle a po střechu zaplněné divadlo se doslova otřásalo smíchem, přestože, na první pohled velmi humorné, situace v sobě nesly mnohem závažnější tématiku. Po ztřeštěných Hartlových komediích jsou 4 sestry o poznání hloubavější, aniž by ztratily cokoliv  ze své bizarnosti. Atmosféru příběhu dokresluje hudba Marka Doubravy, přičemž texty písní vytvořil sám autor hry. Pochvalu si zaslouží scéna Hynka Dřízhala a kostýmy Agnieszky Páté - Oldak.

Jak jsem již uvedla, komedií se nese přehršel hlášek, útočících na vaši bránici, všechny čtyři herečky se dokonale vžily do svých postav bez nádechu ´lámání přes koleno´ a na výsledku je to znát. Roman Štabrňák je mezi čtyřlístkem dam příjemným zpestřením a v roli psa je absolutně impozantní ;-) 

"Já Hartlovy hry moc nemusím, jsem tu s kamarádkou, která to již viděla a byla nadšená. Tak mě přemluvila. A já rozhodně nelituji. Smála jsem se od začátku do konce, i když uznávám, že jde o druh humoru, který nemusí sedět každému," svěřila se Gábina z Jablonce, jejíž jméno ve hře nesla Ivana Chýlková.

4 sestry jsou zkrátka a dobře odpočinkovou řachandou s podtextem, to vše ovšem naservírované v balíčku s nápisem Made in Hartl.. Hartl je prostě svůj a 4 sestry jsou pro mě jeho nejlepším dosavadním počinem. A stejně jako já bylo zřejmě nadšené i publikum, které kulturní stánek  nejen vyprodalo, ale hlavně burácivým potleskem nutilo protagonisty k nekončící řadě děkovaček. (ims)