Adam Plachetka – basbaryton & CZECH ENSEMBLE BAROQUE ORCHESTRA

13.12.2015 od 19 hodin

Adam Plachetka – basbaryton & CZECH ENSEMBLE BAROQUE ORCHESTRA

Vážná hudba

Předprodej 15. 9.

Skupina H

Rozvoz autobusem po představení

Informace

Recitál z nejznámějších oper W. A. Mozarta a zcela neznámých oper A. Salieriho. Adam Plachetka patří k nejvýraznějším pěveckým talentům mladé generace.

V roce 2005 debutoval v Národním divadle v Praze, kde nastudoval Dona Giovanniho, Figara a řadu dalších. Je pravidelným hostem Salzburger Festspiele, nastudoval role v Bayerische Staatsoper v Mnichově, významné role ztvárnil v Nardo Theatre Royal de la Monnaie v Bruselu a řadě dalších. Od roku 2010 je stálým členem ansámblu Wiener Staatsoper. Pravidelně spolupracuje s mezinárodními hudebními festivaly.Věnuje se také koncertní činnosti s mnoha českými orchestry a barokní hudbě. Vystupuje pod taktovkou významných dirigentů z celého světa. V letošním roce poprvé vystoupil v Metropolitní opeře v New Yorku a zdolal tak další pomyslný vrchol operních pěvců.

Ensemble Baroque je profesionálním ansámblem, který se zabývá stylovou interpretací děl starších slohových období v autentické interpretaci na dobové nástroje. Dramaturgie tělesa zasahuje do všech žánrů zejména baroka a klasicismu.

Naši partneři