ADÉLA ŠTAJNOCHROVÁ & ALŽBĚTA VLČKOVÁ (PŘED RADNICÍ)

8.7.2015 od 16 hodin před radnicí

ADÉLA ŠTAJNOCHROVÁ & ALŽBĚTA VLČKOVÁ (PŘED RADNICÍ)

Vážná hudba

Informace

Koncert houslistky Adély Štajnochrové a violoncellistky Alžběty Vlčkové.

Program:Josef Haydn - Duett for violin and violoncello(Poco Adagio.-Tempo di menuetto. Moderato.-Allegro non troppo.) Bohuslav Martinů - Duo No. 2 (Allegretto- Adagio-Poco Allegro) Antonín Dvořák - Romantické kusy č.1, č.2 Humoreska op.101, No. 7 Erwin Schulhoff - Duo(Moderato-Allegro giocoso-Andantino-Moderato.Allegro deciso) Johan Halvorsen - Passacaglia for violin and violoncello on Handel theme

Adéla Štajnochrová /housle/ se hře na housle věnuje od pěti let. Absolventka Konzervatoře v Praze (ve třídě Dany Vlachové) a Akademie múzických umění v Praze (ve třídě prof. Petra Messiereura). V průběhu studií na AMU jí byl umožněn roční výměnný pobyt na londýnské Guildhall School of Music and Drama v rámci programu Erasmus. Svá studia v Londýně prodloužila o další rok a absolvovala zde postgraduální kurz.Kromě moderních houslí (u prof. Krzysztofa Smietany) rozšířila svůj zájem o autentickou interpretaci staré hudby na barokní housle, které studovala ve třídě Rachel Podger. Byla vybrána do studentského programu London Symphony Orchestra obnášející možnost zkoušet a koncertovat s tímto renomovaným orchestrem.Po návratu domů se věnuje oběma nástrojům, je členkou klavírního tria ArteMiss, se kterým koncertuje doma i v zahraničí, působí v souborech zabývajících se poučenou interpretací staré hudby (Musica Florea, The Sixteen, Collegium Marianum) a vystupuje i sólově. V současné době se v rámci doktorandského studia na AMU zabývá otázkou interpretace skladeb L. v Beethovena. Zúčastnila se mnoha interpretačních kurzů, kde pracovala např. s L. Kaplanem, S. Ashkenasim, I. Levin, M. Bourguem a dalšími.

Alžběta Vlčková /violoncello/ absolvovala pražskou konzervatoř (prof. J. Páleníček) a za studií na Hudební fakultě AMU byla posluchačkou ve třídě doc. Miroslava Petráše. V roce 1992 se stala finalistkou Mezinárodní violoncellové soutěže Beethovenův Hradec. Získala 2. cenu na Mezinárodní soutěži Bohuslava Martinů v rakouském Semmeringu. Zúčastnila se mnoha mistrovských kurzů pod vedením např. A. May, Z. Nelsové, St. Apolína, T. Khne a profesorka Pražské konzervatoře a členka ArteMiss Tria, je absolventkou konzervatoře v Teplicích (prof. V. Vlková, prof. P. Slavík) a pražské AMU (prof. K. Bilynská). S úspěchem se zúčastnila několika klavírních soutěží (mj. 1. cena na North London Music Festival, 1993) a jako sólistka se představila s mnohými českými orchestry. Významnou roli v její umělecké aktivitě hraje komorní hudba.Absolvovala půlroční stáž na Konzervatoři v Paříži ve třídě prof. Rolanda Pidoux. Často vystupuje jako solistka s předními symfonickými a komorními orchestry. Od roku 2009 vede skupinu violoncell v Talichově komorním orchestru. Intenzivně se věnuje komorní hudbě, je členkou klavírního tria ArteMiss. Pedagogicky působí na pobočce New Yorkské University v Praze.

Akce se koná v rámci Projektu "Město plné tónů" pod záštitou náměstka primátora Pavla Svobody a s finanční podporou statutárního města Jablonec nad Nisou a Státního fondu kultury ČR.

Naši partneři