BOHEMIA BALET - SOUBOR TANEČNÍ KONZERVATOŘE HL. MĚSTA PRAHY

17.3.2016 od 19 hodin

BOHEMIA BALET - SOUBOR TANEČNÍ KONZERVATOŘE HL. MĚSTA PRAHY

Balet, tanec

Předprodej 15. 2.

Rozvoz autobusem po představení

Informace

Bohemia Balet je soubor Taneční konzervatoře hlavního města Prahy, tvořený absolventy a studenty školy. Ke spolupráci se souborem jsou zváni mladí i renomovaní domácí a zahraniční choreografové. Za dobu své existence se soubor vyvinul v ambiciózní soubor mladých tanečníků, mnohdy laureátů mezinárodních soutěží.

Každoročně představujeme RODÁKY JABLONECKA, kteří se prosadili v celorepublikovém nebo i mezinárodním měřítku. Mezi tyto osobnosti patří i Marika Hanušová (roz. Blahoutová). Vystudovala gymnázium v Jablonci nad Nisou a je absolventkou Experimentální taneční školy v Liberci, kde měla současně angažmá v Divadle F.X. Šaldy. Působila jako sólistka Pražského komorního baletu, v roce 1997 byla nominována na cenu Thálie. Získala ocenění za nejlepší choreografii, získala angažmá od švýcarského choreografa Jochena Heckmana. Od roku 2000 se věnovala převážně choreografii. Vyučovala taneční techniky, působí jako porotkyně na celostátních přehlídkách. Pravidelně vyučuje výrazový tanec a základy baletu na Sunny Canadian International School. Nyní nastudovala choreografii Petra Zusky „V mlhách“ s Baletem Bohemia.

Ondřej Vinklát - rodák ze zdejšího kraje působí jako 1. sólista Baletu ND a stálý host Laterny magiky. Ještě za studií na sebe výrazně upozornil. Po absolutoriu v roce 2011 se stal členem Bohemia Baletu – souboru Taneční konzervatoře hl.m.Prahy. Je držitelem Ceny Thálie 2013 za roli Romea z baletu Romeo a Julie v choreografii P. Zusky. Je typem všestranného tanečníka schopného interpretovat klasický i současný repertoár.

Program: KLASICKÁ SYMFONIE - hudba: Sergej Prokofjev, choreografie: Jiří Horák

V MLHÁCH . Leoš Janáček, choreografie: Petr Zuzka

VNUKNUTÍ - hudba: Max Richter, Hauschka; choreografie: Ondřej Vinklát a Štěpán Pechar

DUPÁNÍ - hudba: D. P. Dorantes, choreografie: Alena Drapalíková

AKCE V RÁMCI PROJEKTU RODÁCI JABLONECKA.

Naši partneři