W. A. MOZART - REQUIEM D MOLL

14.6.2023 od 19:30 hodin kostel na Horním náměstí

W. A. MOZART - REQUIEM D MOLL

Vážná hudba

Předprodej
od 17. 4.

Skupina H

Informace

Dvorakuv-festival-2023.png (40 KB)

Requiem od Wolfganga Amadea Mozarta je soubor 14 skladeb napsaných ve Vídni v roce 1791 a nedokončených před autorovou smrtí v témže roce. Mozart začal skládat Requiem na základě velkorysé zakázky od anonymního člověka, který byl ve skutečnosti služebníkem hraběte Franze von Walsegg-Stuppach, bohatého šlechtice, který chtěl Requiem vydávat za vlastní dílo, složené k uctění památky své manželky. Mozart byl však uprostřed práce přemožen infekční nemocí. Zemřel 5. prosince 1791 a Requiem nedokončil.

Kolínský sbor Cantores cantant pod taktovkou sbormistra Jakuba Hrubého završí jarní hudební nabídku posledním dílem W. A. Mozarta Requiem in d moll pro sóla, sbor, smyčcový orchestr, tympány a varhany. Vokálně instrumentální dílo, psané v předtuše smrti, bylo dokončené až po smrti autora především jeho žákem Franzem Xaverem Süssmayrem, který byl o pouhých deset let mladší než Mozart. Díky Formanovu filmu Amadeus je sugestivně líčený vznik této skvělé kompozice na tajemnou, velmi dobře zaplacenou zakázku, známější širšímu okruhu diváků. Od doby uvedení Formanova filmu jako by se právě tento Mozartův životní epilog zařadil u nás mezi často uváděné až populární velké formy klasické hudby. Pěvecký sbor Cantores cantat vystoupí v Jablonci nad Nisou již potřetí. Requiem nastudoval sbormistr Jakub Hrubý spolu se skvělými předními sólisty a instrumentalisty.

Účinkuji:

CANTORES CANTANT a hosté
TEREZA MÁTLOVÁ – soprán
VIRGINIE WALTEROVÁ – alt
DUŠAN RŮŽIČKA – tenor
JAROSLAV PATOČKA – bas
SMYČCOVÝ SEXTET
PETR HOSTINSKÝ - varhany
JAKUB HRUBÝ - sbormistr

Dvořákův cestovní pas:

Při zakoupení vstupenky sleva 20 % na koncert ZVUKY PŘÍRODY STARÉHO BAROKA Concerta Aventina 25. 9. 2023                                                                                          od 19 hodin v Městském divadle Jablonec nad Nisou.

Koncert se uskuteční v rámci projektu Město plné tónů, které se koná za finanční podpory Státního fondu kultury ČR. 

Další informace

Vstupenky kupujte přes web divadla nebo prostřednictvím webu E-VSTUPENKA.CZ

V DEN KONÁNÍ PRODEJ POUZE V POKLADNĚ DIVADLA.

.

V ČEM DO DIVADLA?

Vážení a milí divadelní diváci,
jistě stejně jako my vnímáte, že divadlo je místem, kam se člověk nepřichází jenom pobavit.

Každé představení je společenskou událostí, na kterou je hezké se patřičně obléci.
Džíny, triko a tenisky nejsou vhodným oděvem do divadla, ale tmavé kalhoty s jednobarevnou košilí pro pány mohou být vhodnou alternativou k obleku.

Dámy, pokud ze šatníku nevyberou šaty nebo sukni, mohou zvolit společenské kalhoty s halenkou. Děkujeme

.

PARKOVÁNÍ

V době divadelních představení lze se vstupenkou zdarma parkovat v OC Central. Pokud je problém s výjezdem, kontaktujte obsluhu na zvonku u rampy (při výjezdu vpravo).

Partneři akce

  • STÁTNÍ FOND KULTURY
  • Radio Blaník Liberec
  • Hitrádio CONTACT

Naši partneři