CIRKUS UNIKUM

12.11.2018 od 8:30 a 10 hodin

CIRKUS UNIKUM

Divadlo Polárka Brno

Dětská

Informace

Autor:
Jiří Jelínek
Režie:
Jiří Jelínek
Hrají:
Vít Piskala, Kateřina Veselá, David Smečka j.h., Táňa Hlostová, Matěj Záhořík, Tomáš Sukup, Tereza Lexová, Monika Jelínková j.h nebo Monika Němečková j.h., Jakub Špiřík, Adam Hlavatý, Jakub Marada, Radovan Kramář j.h.

Náš svalovec chce, aby jste viděli, jak uzvedne nejtěžší činku na světě. Naše provazochodkyně chce, abyste viděli, jak přejde po nejtenčím laně na světě. Náš krotitel chce, abyste viděli, jak vycvičí nejdivočejší zvíře světa. A pak je tu Hugo, který chce, abyste ho neviděli!

Mistr úniků z lan, uzlů i řetězů! Mistr zmizení!

Polárka opět a znovu dokazuje, že umí a chce mluvit s dětmi, a to nejen z jeviště do hlediště, ale i mimo ně. Ještě než vstoupíte do sálu, můžete si zkusit zvednout vak-vak svalovce Edy a pokud se neodvážíte, můžete se příležitostně odvážit vyrobit si po představení vlastní rodinnou loutku. Cirkus Unikum, určený dětem od pěti let, je další pochvalou jak na konto divadla, tak na konto autora. Diváka trošku znalého to vlastně už ani nemusí překvapit. Stejně tak nemusí překvapit líbezné a nijak přehnaně dětské loutky Báry Čechové nebo životaplná hudba (s chytlavými a hravými texty Jiřího Jelínka – tak, jak jsme zvyklí) Davida Smečky. Živá kapela a zapojení dětského publika též není výjimkou. Co by ale mohlo překvapit je, že příběh tohoto cirkusu není jen o šikovné animaci loutek a jejím odhalování, kdy úlohu přebírají herci, nebo vynalézavosti tvůrců. Za „tradiční“ a vždy chytlavě humornou jelínkovskou hrou (ve všech významech) se skrývá i silný příběh.

RECENZE

Délka představení 55 min.

Určeno pro: MŠ - 1. tř. ZŠ

Objednávky vyřizuje paní Kaufmanová - mail vystavy@divadlojablonec.cz - tel. 483 310 064

VEŘEJNOST si vstupenky zakoupí v den konání, 25 minut před začátkem. Vstup hlavním vchodem, kde je pouze pro školní pořady otevřena pokladna.

Divadlo se otevírá 30 minut před začátkem. 

Naši partneři