COUNTRY SISTERS

27.11.2022 od 19 hodin

COUNTRY SISTERS

Hudba

Předprodej
4. 10.

Informace

KONCERT K PADESÁTÉMU VÝROČÍ OD ZALOŽENÍ TÉTO RYZE DÁMSKÉ SKUPINY

Country Sisters je severočeské kvinteto temperamentních zpěvaček, muzikantek a tanečnic, které vytvořilo formaci plně ovládající nejen jeviště, ale i pozornost hlediště. Ryze dívčí kapela vznikla v roce 1972 v Jablonci nad Nisou pod názvem Jizerská protěž a za dobu své existence samozřejmě mnohokrát měnila své složení.

 

Kapelnice a manažerka  skupiny Soňa Kociánová tvrdí, že má při výběru členek neuvěřitelně šťastnou ruku, vybírá si je a pracuje s nimi již v časovém předstihu, každá z nich ovládá minimálně dva hudební nástroje, jsou nadané nejen po stránce hudební ale i taneční. Zpěv v angličtině a ovládnutí jednoho světového jazyka je samozřejmě podmínkou.

 

Skupina má za sebou víc jak čtyři tisíce koncertů v 30ti různých zemích Evropy, v poslední době i v zámoří a v exotických krajích. Z dřívějších zájezdů byly velmi atraktivní výjezdy do Singapuru a Austrálie, kde děvčata dostala nabídku na  účinkování na největším Australském Country Festivalu v Tamworth v r. 1999. Také dva zájezdy do Kanady byly velmi úspěšné, zvláště pak vystoupení na největším festivalu v Merrit Mountain v roce 2006 a 2007. V Evropské části také stojí za zmínku koncertování v tak zajímavých místech, jako je Grónsko, Faerské ostrovy nebo Island.

 

Samozřejmě, že nejfrekventovanější jeviště pro Country Sisters jsou evropská. Švýcarsko, Francie, Dánsko, Německo, Holndsko, Finsko, Norsko a další země v Evropě již mnohokrát měly příležitost Country Sisters na svých festivalech přivítat a pravidelně se do těchto zemí skupina vrací. Není vůbec výjimkou, že na některé festivaly (Albisquetli Zurich, Trucker Fest Interlaken) se skupina vrací každým rokem pravidelně již více než patnáct let.

 

Skupina používá při svých živých vystoupeních bezdrátový systém na mikrofony i nástroje, což umožňuje všem členkám vstupovat do hlediště a  přiblížit se tak  publiku, které  reaguje velmi příznivě a úžasně spolupracuje.

 

V jejich repertoáru figurují vedle klasické country, tradicionálů a evergreenů i moderní hity country music a své místo v něm má také bluegrass, gospel, cajun a v neposlední řadě i rock’n’roll.

KONCERT SE KONÁ V RÁMCI PROJEKTU "RODÁCI JABLONECKA".

.

Další informace

Vstupenky kupujte přes web divadla nebo prostřednictvím webu E-VSTUPENKA.CZ

Naši partneři