´Jestlipak víte, která místnost v divadle je opravdu ta nejdůležitější a kde se všechno určuje, probírá, ovlivňuje, posuzuje a rodí? Tím tajemným, mystickým a vzrušujícím místem  je právě dámská šatna´, hlásá popisek Arnošta Goldflama k jeho vlastní hře ´Dámská šatna´, kterou autor rovněž režíruje, a která je mistrným ´majstrštikem´ muže, dávajícího nahlédnout do života čtyř žen rozdílných generací, které ovšem spojuje jejich povolání. Všechny totiž hrají v oblastním divadle a jak již název napovídá, sdílí spolu důležitou divadelní místnost, šatnu.

Dámskou šatnu přivezla do Jablonce Agentura Harlekýn Praha a sešla se v ní čtveřice Daniela Kolářová, Dana Batulková, Evellyn Pacoláková a Petra Tenorová. Po střechu zaplněný kulturní stánek si vychutnal jejich přirozené herectví, mistrné, občas i peprné dialogy s nenásilně nadávkovanou, ovšem trefnou pointou, praktickou scénu i autora a režiséra hry v jedné osobě, který se na pódiu objevil v audio podobě.

Goldflamovi se bezpochyby podařilo odhalit podstatu ženské osobnosti, skvěle popsal jejich vzájemné nesváry i pomoc, a to i přes rozdílnost generací a prolínání soukromých trablů do pracovní roviny. Podstatu ženských charakterů vylíčil s humorem jemu vlastním a tak není divu, že se zaplněné Městské divadlo v Jablonci otřásalo hlasitým smíchem od začátku do konce. Přesto ve hře nechybí dojemné pasáže a hloubka. Díky humoru se přes ně však dokáží povznést nejen protagonistky, ale potažmo i dámy v hledišti. Protože, jestli je ´Dámská šatna´ něčím výjimečná, tak rozhodně silou, kterou dokáže divákům vštípit vědomí, že ať je to teď jakkoli, stejně brzo bude dobře. (ims)