David Mareček (klavír) a Zemlinského kvarteto

19.5.2016 od 19 hodin

David Mareček (klavír)  a Zemlinského kvarteto

Vážná hudba

Předprodej 1. 4.

Skupina H

Rozvoz autobusem po představení

Informace

Ojedinělý společný koncert současného generálního ředitele České filharmonie Davida Marečka a Zemlinského kvarteta. V tomto složení hudebníci nastudovali v loňském roce s Filharmonií Hradec Králové a sborem Boni Pueri mimořádný koncert s podtitulem "Pocta současného ředitele ČF slavnému předchůdci".

Koncert v jabloneckém divadle je pokračováním této úspěšné spolupráce a v komornějším obsazení na něm zazní mimo jiné dílo Antonína Dvořáka - Klavírní koncert č. 2 A dur, op.8I.

David Mareček vystudoval brněnskou konzervatoř v oborech klavír, dirigování a interpretace. V současné době působí jako generální ředitel České filharmonie.

Zemlinského kvarteto bylo založeno v roce 1994. Od té doby získalo mnoho významných cen na prestižních mezinárodních soutěžích, vytvořilo mnoho nahrávek pro Český rozhlas, nahrálo řadu CD s díly českých i světových skladatelů. Soubor koncertuje doma i v zahraničí. Jednotlivý členové kvarteta se věnují také sólové hře. František Souček a Petr Holman též působí jako profesoři na Pražské konzervatoři.

František Souček, Pert Střížek - housle

Petr Holman - viola

Vladimír Fortin - violoncello

Další informace

Vstupenky rezervujte a kupujte přes web vždy následující den po zahájení předprodeje od 10 h. Zakoupit je můžete také prostřednictvím webu EVSTUPENKA.CZ a vyzvednout v Liberci, Českém Dubu, České Lípě, Semilech, Smržovce, Turnově, Vratislavicích a mnoha dalších místech.

TYTO REZERVACE JE NUTNÉ VYZVEDNOUT DO 5 KALENDÁŘNÍCH DNŮ! Po této době se rezervace automaticky ruší! VŠECHNY REZERVACE SE AUTOMATICKY RUŠÍ DEN PŘED AKCÍ!!! V den konání prodej POUZE v pokladně divadla!

Naši partneři