DEBURAU

16.1.2019 od 19 hodin

DEBURAU

MĚSTSKÉ DIVADLO MLADÁ BOLESLAV

Činohra

Předprodej 3. 12.

Skupina ND

Rozvoz autobusem po představení

Informace

Autor:
Lenka Smrčková - Pavel Khek
Režie:
Pavel Khek
Hrají:
Radim Madeja, Svatava Milková, Malvína Pachlová, Milan Ligač, Petr Prokeš, Ivo Teimer, Oldřich Vízner a další.

Životní příběh nejslavnějšího mima s českými kořeny. Z Jana Kašpara Debria, rodáka z českého Kolína, se v Paříži, kam doprovázel část své rodiny, stává Jean Gaspard Deburau. Ten během svého života zažil vedle ovací také přehlížení, výsměch, nevěru, práci do úmoru za pár drobných i obvinění z vraždy. Režisér tklivou osobní rovinu příběhu zkušeně prokládá živými pantomimickými čísly v duchu komedií dell'arte, jimiž nejen ilustruje žánr, ale rovněž vrcholně baví.


Životní příběh nejslavnějšího mima, který rozdával smích a štěstí, a sám zůstával smutným králem ticha.

Do ordinace doktora Ricorda vstoupil jednoho listopadového večera roku 1840 hubený, černě oděný muž. "Jste nemocen, pane?" "Ano, doktore. Myslím, že smrtelně."
"Co je vám?"
"Jsem smutný, melancholický. Trpím, a nevím proč. Trápím se. Srdce mě bolí. Bojím se lidí, i sebe. Nemohu spát." 
"To není smrtelné. Vím o léku pro vás. Běžte se podívat do divadla na Deburaua!"
Bledý muž se uklonil a řekl smutně:
"Já jsem Deburau, doktore."

Všechny rezervace vyzvedněte do 21. 12. (10 - 11 a 14 - 16 hodin). Pokladna je naposledy v letošním roce otevřena 21. 12.! Běžný provoz obnoven od 2. 1. 2019. Nové rezervace do 5 kalen. dnů PROPADAJÍ!!!

Další informace

Vstupenky rezervujte a kupujte přes web vždy následující den po zahájení předprodeje od 10 h. Zakoupit je můžete také prostřednictvím webu EVSTUPENKA.CZ a vyzvednout v Liberci, Českém Dubu, České Lípě, Semilech, Smržovce, Turnově, Vratislavicích a mnoha dalších místech.

TYTO REZERVACE JE NUTNÉ VYZVEDNOUT DO 5 KALENDÁŘNÍCH DNŮ! Po této době se rezervace automaticky ruší! VŠECHNY REZERVACE SE AUTOMATICKY RUŠÍ DEN PŘED AKCÍ!!! V den konání prodej POUZE v pokladně divadla!

Naši partneři