Se svým nejnovějším projektem, plným krásných melodií ze známých animovaných pohádek a legend, filmových písní a romantických balad, přijel do Městského divadla v Jablonci oblíbený zpěvák David Deyl. Jeho sametový hlas na jevišti již tradičně doprovodil klavírista Václav Krahulík, něžnější pohlaví zastoupily Nina Sivošová (flétna) a Alena Bakrlíková (violoncello).

Přestože Deyl předstoupil před publikum v zaplněném kulturním stánku viditelně rozhozený a v první polovině večera opakoval, že je připraven vracet vstupné, pokud o to někdo požádá, nakonec se jeho obavy ukázaly být neopodstatněnými a zpěvák se velmi rychle dostal do potřebné koncentrace. A tak jsme si naplno mohli vychutnat nádherné melodie z filmů Kráska a zvíře, Zvoník u Matky Boží, Princ egyptský, Pocahontas, Hercules, O Malence, Kouzelná romance a mnoho dalších. To vše v nových aranžích Davida Solaře, které se pro Davidův hlas jeví jako stvořené. Koncerty s příznačným názvem ´Kouzelné melodie´, jsou podle interpretových slov splněním jeho snu. Po absolvování vysoké školy se v rámci doktorandského studia věnoval disertační práci s názvem Hudební složka animovaného filmu, jejímž cílem bylo zpříjemnit školákům výuku hudební výchovy a angličtiny. 

"Hudební svět animovaného filmu mě vždy lákal a jsem rád, že mě dovedl až k vám, k divákům, fanouškům a všem těm, kteří tuto hudbu milují stejně jako já. A můžete mi věřit, že je mi jedno, jak výdělečný tento projekt bude. Takový jsem já a takový byl můj sen. Jsem rád, že se mi sny plní, " uvedl s úsměvem hlavní aktér večera a za svůj přirozený a velmi upřímný projev sklidil od přítomných obrovský potlesk. Ještě větší aplaus však, logicky, následoval po každé písni a bez povšimnutí nezůstala ani první řada hlediště, složená ze členek Davidova fanklubu. Ta se při potlesku dokonce opakovaně zvedala ze sedadel a dokonce pomáhala svému oblíbenci se sbory. Nutno říct, že i po hlasové stránce má Deyl ve svých fanynkách kvalitní zastání. Kouzelné melodie každopádně přinesly tolik očekávané emoce, pohlazení po duši a až hojivý pocit krásně prožitého večera. A  nic na tom nemění ani Davidovo počáteční rozladění, naopak si troufnu říct, že lidským ventilováním svých trablů, si získal srdce i těch, kteří přišli do divadla původně pouze jako doprovod a jsem přesvědčená, že pro peníze za lístek si ten večer nepřišla ani noha. Všechny totiž stály frontu na podpis a fotku s ´novodobým ženským idolem´. ( ims)