V předvečer Světového dne kulturního rozvoje si Městské divadlo Jablonec pro své příznivce připravilo opravdovou hudební lahůdku, tentokrát  z oblasti  klasické hudby. Jedná se o společné vystoupení fenomenálního klavíristy Ivo Kahánka a operního pěvce Dušana Růžičky, sólisty opery Divadla F. X. Šaldy v Liberci. Koncert s optimistickým názvem ´Divadlo žije´, bude k vidění on-line na stránkách Městského divadla Jablonec i na YouTube 20. května od 20 hodin.

A na co se můžeme těšit? Samozřejmě na ty nejlepší klasické melodie. V podání Ivo Kahánka uslyšíme Bugatti step Jaroslava Ježka, či Humoresku Antonína Dvořáka, doprovodem pak bude Kahánkovo klavírní mistrovství opernímu pěvci Dučanu Růžičkovi, sólistovi libereckého Divadla F. X. Šaldy. Ten si pro nás připravil árii z Giocondy Amilcare Ponchielliho na úvod, dále árii prince z Dvořákovy Rusalky,  z ruského repertoáru zazní árie z prvního dějství Pikové dámy Petra Iljiče Čajkovského, pasáž rytíře des Grieux  z opery Manon Julese Masseneta, Giacomo Pucciniho, další Pucciniho dílo  La Fanciulla del West a do třetice úryvek z Pucciniho Toscy, konkrétní árie ovšem odhalovat nebudeme a necháme vám je jako překvapení. Jedno vám však prozradit můžeme, hudba nebude znít pouze z jeviště, ale Růžičkův hlas rozezní divadlo z různých koutů tohoto překrásného secesního stánku. Pěvce tak uvidíme zpívat nejen na pódiu, ale i v lóži, či foyer. A ještě jednu zajímavost pro vás máme, za klavírem se objeví i ředitel divadla, Pavel Žur. V jaké roli , to se opět nechte překvapit. 

Nutno dodat, že se kolektiv zaměstnanců Městského divadla Jablonec těžké doby nezalekl a vytahuje z rukávu jedno eso za druhým. Že tahle hra ještě není u konce, je jasné, ale jedno je již teď  jisté, trumfy drží v rukou Pavel Žur a jeho divadlo. (ims)

Koncert se koná v rámci projektu Město plné tónů za finanční podpory Státního fondu kultury.

logo-SFKmaly.jpg (6 KB)