DIVOTVORNÝ HRNEC

18.9.2019 od 19 hodin

DIVOTVORNÝ HRNEC

Divadlo F. X. Šaldy Liberec

Muzikál

Předprodej 26. 8.

Skupina ND

Rozvoz autobusem po představení

Informace

Autor:
Burton Lane, Edgar Yip Harburg, Fred Saidy
Režie:
Oldřich Kříž
Hrají:
Petr Jeništa (Vodník Čochtan), Vladimír Kratina (josef Maršálek), Marie Křížová/Veronika Mičjarová (Káča), Jan Kříž (Woody Rychtarik), Martin Polách (Senátor Randall), Pavel Hejl (Buzz Collins), Oldřich Kříž/Marian Mičjar (Šerif) a další.

Spoluúčinkuje Orchestr, sbor a balet DFXŠ Liberec.

Původní verze broadwayského muzikálu Finian’s Rainbow uchvátila českou dvojici V+W natolik – již po společném návratu z emigrace - že ji po hned poté převedli na české jeviště, s přenesením do českých reálií. Ústřední postavou se stala postava vodníka Čochtana, kterou si Jan Werich vybudoval přímo „na tělo“, Jiří Voskovec hru režíroval. Divotvorný hrnec byl zároveň jejich poslední společnou hrou a objevilo se v ní hned několik výrazných umělců, jako byly Ljuba Hermanová, či Soňa Červená. Divotvorný hrnec V+W připomíná svou laskavostí a jemným humorem nejen odvěké přání po vítězství dobra nad zlem, ale především podtrhává naléhavý pocit, že domov máme jen jeden. A jak může člověku být, když ho má až tam, „tam za tou duhou“.

Hudební nastudování: Dalibor Tuž

Scéna: Jan Kříž

Kostýmy: Roman Šolc

Sbormistr: Anna Novotná-Pešková

Choreografie: Petra Parvoničová

Asistent režie: Šárka Brodaczová

Dramaturgie: Linda Keprtová

DÉLKA PŘEDSTAVENÍ: 2 hod. 30 min. s přestávkou

Foto: Karel Kašák

Další informace

Vstupenky rezervujte a kupujte přes web vždy následující den po zahájení předprodeje od 10 h. Zakoupit je můžete také prostřednictvím webu EVSTUPENKA.CZ a vyzvednout v Liberci, Českém Dubu, České Lípě, Semilech, Smržovce, Turnově, Vratislavicích a mnoha dalších místech.

TYTO REZERVACE JE NUTNÉ VYZVEDNOUT DO 5 KALENDÁŘNÍCH DNŮ! Po této době se rezervace automaticky ruší! VŠECHNY REZERVACE SE AUTOMATICKY RUŠÍ DEN PŘED AKCÍ!!! V den konání prodej POUZE v pokladně divadla!

Partneři akce

  • Rádio Contact

Naši partneři