DO HAJAN

6.3.2022 od 15 hodin

DO HAJAN

Divadlo Drak Hradec Králové

Dětská

Předprodej 24. 1.

Skupina RD

Informace

Autor:
Veronika Poldauf Riedlbauchová, Marianna Stránská
Režie:
Veronika Poldauf Riedlbauchová
Hrají:
Petra Cicáková, Luděk Smadiš, Dominik Linka

Autorská inscenace stojí na pomezí poetického fyzického divadla a klaunské grotesky. Vychází z všem dobře známé situace, kdy už by děti měly jít spát, ale najednou v sobě objeví netušenou zásobu energie a zjišťují, že se jim ještě ani trochu spát nechce. To vše k pramalé radosti tatínka, který si maloval, jak je bez problémů uloží do postele.

Riedlbauchová absolvovala režii na KALD DAMU pod vedením prof. Josefa Krofty a následně studovala fyzické herectví na Institut del Teatre v Barceloně. A právě poetické fyzické divadlo se stalo těžištěm její tvorby, v poslední době především ve spolupráci se skupinou Bratři v tricku, s nimiž vytvořila trio úspěšných a oceňovaných inscenací Plovárna, Funus a Lov.

Určeno pro děti od 3 let.

Délka představení 45 minut

Napsali o nás:
„Chtělo by se napsat, že Do hajan je jednoduchou hříčkou na každodenní téma ve výtvarně čistém provedení. Jenže by to byla velká křivda. Právě to, že všechny pohyby působí jednoduše, že hudba přesně komentuje dění na jevišti a kouzla se světlem dokážou scénu, jíž dominuje velká postel, v mžiku různě proměňovat, to vše svědčí o tom, že se za Do hajan skrývá pečlivá práce, kterou tvůrci nepotřebují vehementně exhibovat, ale oddaně ji vetkli do soudržného a zábavného tvaru.” Veronika Švecová, Hadrián – Oficiální zpravodaj divadelního festivalu Regiony, 21.6.2021

„Z klaunské grotesky Do hajan se vyklubala poetická a zábavná pohybová inscenace o dvou dětech, kde herci Petra Cicáková a Luděk Smadiš s přehledem pohlcují jeviště jen pomocí postele, peřiny, polštářů  a principů skvěle zpracované stínohry, kterou jsme jako děti s oblibou hráli s lampičkou a stěnou. Všechny jejich pohyby působí ladně a nenáročně, jako by je zvládl každý z nás bez sebemenší námahy.” Alexandra Ratajová, Zpravodaj Loutkářská Chrudim – 70. ročník, 3.7.2021

Na Mezinárodním divadelním festivalu Mateřinka 2021 získala Veronika Riedlbauchová cenu hejtmana Libereckého kraje za režii a choreografii inscenace, Marianna Stránská za scénografii a Michal Kříž za light design a skladatel Jan Čtvrtník za hudbu.

.

Naši partneři