DO LOŽNICE VSTUPUJTE JEDNOTLIVĚ!

2.4.2024 od 19 hodin

DO LOŽNICE VSTUPUJTE JEDNOTLIVĚ!

Divadelní společnost Háta

Činohra

Předprodej
23. 1. 2024 (přes web 24. 1. 2024)

Skupina ND

Informace

Autor:
Ray Cooney / John Chapman
Režie:
Antonín Procházka
Hrají:
Lukáš Vaculík, Mahulena Bočanová, Henry Lodge, Pavel Nečas / Roman Štolpa, Monika Absolonová / Adéla Gondíková / Kateřina Lojdová a další

I prostorná exkluzivní ložnice s velikou kruhovou postelí může být náhle těsná... Přesně takové „převýšení poptávky nad kapacitou“ nastane v bláznivé komedii známých anglických dramatiků.

Šéfredaktor a spolumajitel nepříliš prosperujícího nakladatelství dětské literatury Philip Markham se svou ženou Joanou původně plánovali strávit večer mimo domov. Byt proto hodlá k jednomu ze svých četných mimomanželských záletů využít Philipův obchodní společník Henry Lodge… Netuší ale, že za stejným cílem k Markhamovým směřuje jeho žena a Joanina kamarádka Linda, která se rozhodla nevěru Henrymu oplatit. Tatáž ložnice má také posloužit k milostným hrátkám mladému bytovému architektovi Spenlowovi, který v současné době sídlo Markhamových zvelebuje…

Velkolepému zmatku však nasadí korunu populární autorka knížek pro děti, která se v bytě objeví nečekaně a chce svěřit vydání svého díla právě nakladatelství, které patří Henrymu a Philipovi. Pro jejich skomírající podnik by to znamenalo záchranu. Dotyčná paní je však nesmlouvavě mravopočestná. Kdyby zjistila, co se tu doopravdy odehrává, jejich naděje by se zhroutily. Je tedy třeba vyvinout horečné úsilí, aby se vzájemné vztahy přítomných zdály normální a nevinné. Zákonitě se tím zamotají ještě víc. Kolotoč zoufalých zastíracích manévrů, nedorozumění a lží, nechtěných záměn osob se rozjíždí naplno. Jiskřivé humorné slovní i situační šarvátky nabírají na intenzitě. V momentu, kdy veškeré zádrhele a konflikty dospějí k urovnání a ke zklidnění, zaskočí diváky ještě náhlá brilantní pointa.

Hra, která náleží k vrcholům společné tvorby obou autorů, se dočkala mnoha nastudování na anglických scénách, stejně jako v divadlech newyorské Broadwaye. Nyní ji může poprvé zhlédnout v českém překladu také naše publikum.

Délka představení: cca 2 hodiny 15 minut s přestávkou

Další informace

Vstupenky kupujte přes web divadla nebo prostřednictvím webu E-VSTUPENKA.CZ

Vstupenky

450 Kč II. kategorie
420 Kč III. kategorie
400 Kč IV. kategorie

Informace o vstupenkách

Naši partneři