DUO VIRTUOSIC STRINGS

13.7.2016 od 16 hodin před radnicí

DUO VIRTUOSIC STRINGS

Vážná hudba

Informace

LUCIA FULKA KOPSOVÁ - housle

EVA ŠAŠINKOVÁ - kontrabas 

Komorní soubor složený z úspěšných sólistek, jehož repertoár je založen na virtuozitě obou nástrojů. Smyčcové duo ve složení housle - kontrabas zaujme publikum svou barvitostí i osobitým projevem obou interpretek.


Lucia Fulka Kopsová – housle absolventka JAMU v Brně. Věnuje se sólové a komorní činnosti. Získala řadu ocenění:1. cena na Mezinárodní soutěži v Dolnom Kubíně,2. cena mezinárodní soutěže Beethovenův Hradec a 2.cenu Mezinárodní soutěže Leoše Janáčka,Cenu za nejlepší interpretaci houslového koncertu Antonína Dvořáka.

Eva Šašinková - kontrabas absolventka HAMU v Praze .Věnuje se sólové a komorní činnosti.Specializuje se mj. na hru na klasický violon 18.st.,čímž se řadí mezi několik málo violonistů na světě.
Mezi její největší úspěchy patří :1.cena Mezinárodní kontrabasové soutěže v Maďarsku, 4.cena na I.celosvětovém festivalu kontrabasistů v Německu,3.cena na II. celosvětovém festivalu kontrabasistů ve Francii.Je absolutní vítězkou Mezinár. kontrabasové soutěže (ČR) a laureátkou soutěže G.Bottesiniho v Itálii. Obdržela Zlatý diplom v soutěži „Motorola-hudba Evropy a je držitelkou ceny Josefa Hlávky – „Nadání Hlávkovy nadace“.

Na programu díla G. F. Händela, R. Schumanna, B. Smetana a dalších.

V rámci projektu "Město plné tónů" pod záštitou náměstka primátora Pavla Svobody a s finanční podporou statutárního města Jablonec nad Nisou a Státního fondu kultury ČR.

Partneři akce

  • STÁTNÍ FOND KULTURY

Naši partneři