EKSTASE - VILÉM VEVERKA

4.3.2024 od 19 hodin

EKSTASE - VILÉM VEVERKA

Vážná hudba

Předprodej
18. 12. 2023 (web 19. 12. 2023)

Skupina H

Informace

EKSTASE, podle stejnojmenné písně Almy Mahler, je svého druhu nenápadná hudební laboratoř, kde si interpreti postupně ověřují další originální hudebně-jevištní postupy. Veverka ctí filozofii, že skutečné mistrovství tkví ve schopnosti balancování na hraně, s vizí zajít ještě o pověstný krok dál. Ke spolupráci si přizval harfistku Kateřinu Englichovou (s Veverkou spolupracuje od roku 2005) a sopranistku Alžbětu Poláčkovou, která na scénu vstupuje nově.

Ono posouvání estetických i jiných kritérií by bylo těžko možné bez absolutních interpretačních schopností, stejně tak i velkorysosti a důvěry „dua“ Englichová - Poláčková, kdy obě - v mezinárodním měřítku etablované interpretky - plně respektují nové, na pomezí kontroverze utkvělé myšlenky a vize svého kolegy.

Součástí performance je zařazení jednoho z nejnovějších opusů proslulého českého skladatele Martina Hyblera, který pro toto originální zhudebnil sonety Williama Shakespeara. Tři sonety (čísla 2, 20, 136), které zazní jak v originále v podání Alžběty Poláčková, tak v překladu Martina Hilského v přednesu Viléma Veverky. 

Koncert se koná v rámci projektu „Rok české hudby“ za finanční podpory Státního fondu kultury a Libereckého kraje.

Další informace

Vstupenky kupujte přes web divadla nebo prostřednictvím webu E-VSTUPENKA.CZ

V DEN KONÁNÍ PRODEJ POUZE V POKLADNĚ DIVADLA.

.

V ČEM DO DIVADLA?

Vážení a milí divadelní diváci,
jistě stejně jako my vnímáte, že divadlo je místem, kam se člověk nepřichází jenom pobavit.

Každé představení je společenskou událostí, na kterou je hezké se patřičně obléci.
Džíny, triko a tenisky nejsou vhodným oděvem do divadla, ale tmavé kalhoty s jednobarevnou košilí pro pány mohou být vhodnou alternativou k obleku.

Dámy, pokud ze šatníku nevyberou šaty nebo sukni, mohou zvolit společenské kalhoty s halenkou. Děkujeme

.

PARKOVÁNÍ

V době divadelních představení lze se vstupenkou zdarma parkovat v OC Central. Pokud je problém s výjezdem, kontaktujte obsluhu na zvonku u rampy (při výjezdu vpravo).

Partneři akce

  • STÁTNÍ FOND KULTURY
  • Liberecký kraj

Naši partneři