EVROPA - NÁŠ DOMOV

13.12.2017 od 19 hodin

EVROPA - NÁŠ DOMOV

Vážná hudba

Předprodej 23. 10.

Rozvoz autobusem po představení

Informace

Mimořádná událost! Jedinečný koncert se sólistou Metropolitní opery v New Yorku Štefanem Kocánem.

Projekt byl finančně podpořen z EFRR z programu Interreg V-A Česká republika - Polsko 2014-2020 prostřednictvím Euroregionu Nisa. 

ŠTEFAN KOCÁN (SK) - bas

MARINA VYSKVORKINA (UA) – soprán, RICHARD SAMEK (CZ) – tenor       

PKF - PRAGUE PHILHARMONIA

SZYMON MAKOWSKI (PL) - dirigent

Spoluúčinkují: DPS ZLOTE NUTKI (PL), DPS VRABČÁCI (CZ)

„PKF – Prague Philharmonia vystupuje s finanční podporou Ministerstva kultury ČR a magistrátu hlavního města Prahy.“ 

V programu zazní árie A. Dvořáka, B. Smetany, J. D. Zelenky, G. F. Handela, W. A. Mozarta, G. Verdiho, G. Pucciniho a dalších.

ŠTEFAN KOCÁN – sólista Metropolitní opery v New Yorku, La Scaly v Itálii, Vlámské opery v Belgii, Bavorské a Berlínské státní opery v Německu, Teatra Municipal Santiago de Chile, Vídeňské státní opery v Rakousku, Covent Garden ve Velké Británii či Národního divadla Praha v České republice.

MARINA VYSKVORKINA – Marina Vyskvorkina je sopranistka ruského původu, jejíž mezinárodní kariéra začala v roce 1998. Zvítězila na mnoha prestižních hudebních soutěžích a stala se objevem devadesátých let a dodnes patří k nejvyhledávanějším sopranistkám. Marina Vyskvorkina má na operním repertoáru především Violettu (Verdi – La Traviata), kterou zpívala ve vídeňské a hamburské Státní opeře, ve Státní opeře Praha, v Národním divadle v Praze a v Brně a ve Státní opeře v Oděse. Vystupuje na předních světových scénách v Grand Opera v americkém Connecticutu, v Teatro Massimo v Palermu, dále v operních domech ve Vídni, ve Stamfordu, v Parmě, Piacenze a mnoha dalších.

RICHARD SAMEK absolvent Janáčkovy akademie múzických umění v Brně a laureát řady mezinárodních soutěží. V současné době je stálým hostem Národního divadla. Hostuje v předních evropských operních domech, spolupracuje s významnými orchestry v Evropě i Japonsku. Na rakouském festivalu Seefestspiele Mörbisch 2015 natočil live CD a DVD Straussovy opery Noc v Benátkách, kde ztvárnil roli Caramella. V roce 2015 se dále podílel na realizaci živé nahrávky Smetanovy opery Dalibor s BBC Symphony Orchestra pod taktovkou J. Bělohlávka a v roce 2016 vytvořil živou nahrávku Fibichovy Nevěsty messinské s Filharmonií Magdeburg.

Pravidelně vystupuje na významných mezinárodních hudebních festivalech – MHF Dvořákova Praha, MHF Janáčkův máj, Moravský podzim, MHF Pražské jaro, Seefestspiele Mörbisch, NF Smetanova Litomyšl nebo Svatováclavský hudební festival.

RICHARD SAMEK VYSTOUPÍ MÍSTO PŮVODNĚ PLÁNOVANÉHO VYSTOUPENÍ TOMASZE JANCZAKA, KTERÉ MUSELO BÝT Z VÁŽNÝCH ZDRAVOTNÍCH DŮVODŮ ZRUŠENO.

SZYMON MAKOWSKI –  mladý dirigent Dolnoslezské filharmonie Jelení Hora. Je finalistou výběrových mezinárodních dirigentských kurzů v Athénách, ve Frankfurtu nad Mohanem a Besanconu. Byl také asistentem dirigenta opery v Poznani a Vratislavi. V současné době hostuje v řadě prestižních operních domů předních operních domů v Polsku, Německu, Litvě, Rakousku a Česku.

DPS ZLOTE NUTKI – dětský pěvecký sbor v Jelení Hoře, účinkoval v České republice, Německu.

Sbormistryně Monika Frackiewicz – Motyka.

DPS VRABČÁCI – dětský pěvecký sbor z Jablonce nad Nisou, účinkoval v Polsku, Německu, Mexicu, USA.

Sbormistr Mgr. Pavel Žur

 

PARTNEREM PROJEKTU EVROPA - NÁŠ DOMOV JE DOLNOSLEZSKÁ FILHARMONIE JELENÍ HORA. 

Součástí projektu je i výstava fotografií, která představuje významná místa Jelení Hory a Jablonce nad Nisou. Poděkování v tomto směru patří Informačnímu centru v Jelení Hoře a panu Milanovi Bajerovi, který poskytl fotografie Jablonce n/N.

4loga.jpg (13 KB)Předprodej vstupenek

Další informace

Vstupenky rezervujte a kupujte přes web vždy následující den po zahájení předprodeje od 10 h. Zakoupit je můžete také prostřednictvím webu EVSTUPENKA.CZ a vyzvednout v Liberci, Českém Dubu, České Lípě, Semilech, Smržovce, Turnově, Vratislavicích a mnoha dalších místech.

TYTO REZERVACE JE NUTNÉ VYZVEDNOUT DO 5 KALENDÁŘNÍCH DNŮ! Po této době se rezervace automaticky ruší! VŠECHNY REZERVACE SE AUTOMATICKY RUŠÍ DEN PŘED AKCÍ!!! V den konání prodej POUZE v pokladně divadla!

Partneři akce

  • Rádio Contact
  • Titan metalplast

Naši partneři