Jak je složité vybrat si tu správnou partnerku, kde ji najít a hlavně, jaká chci, aby byla? Tak přesně tohle téma rozebírá dvouhodinová hra ´Fantastická žena´, jejímž autorem je Norm Foster a kterou do Městského divadla Jablonec nad Nisou přivezla Agentura Familie Praha.

Pod režijním vedením Martina Vokouna rozehrála příběh dvojice letitých kamarádů - Ondřej Volejník a Jarmil Škvrna, kterým do života vstoupila ONA. Tedy Diana Šoltýsová. Její příchod totálně mění zajeté rituály dávno rozvedeného pětačtyřicátníka, jež miluje statistiky. To jeho kamarád je čtyřiadvacet let ženatý spisovatel, který nenechá na pokoji jedinou sukni a jemuž se život rovněž mění. Je to způsobeno vyplněným dotazníkem a nebo za to může cikánka, která si právě založila seznamovací agenturu? 

Právě tato zápletka nabídla přehršel komických situací, úhlů pohledu a podstatu vztahu dvou lidí, který se prostě předem nedá naplánovat, ať si statistiky říkají, co chtějí a my si myslíme, že životu stoprocentně rozumíme. Nutno dodat, že příjemná scéna Terezy Víznerové a Zbyňka Šimčišina nabídla svou náruč hereckému koncertu všech tří představitelů. Excentrická Diana Šoltýsová servírovala všechny tváře ženy jako na běžícím páse, Ondřej Volejník skvěle zvládl přerod bohéma v muže výrazně praktičtějšího a Jarmil Škvrna byl v roli extra nudného úředníka, jemuž dokáže žena doslova vlít krev do žil, až roztomile uvěřitelný.

Romantická crazy komedie nabízí oddechovou zábavu od začátku do konce, a to navzdory tomu, že je vystavena na velmi racionálních základech a je plná momentů, nad nimiž bychom mohli dlouho přemýšlet a debatovat o nich, kdybychom se jim ovšem uvolněně nesmáli. Fantastická žena je hra pro ty, kteří se chtějí v divadle zasmát, a to bez všech ´ale´. A přesně tohle se tvůrcům podařilo do puntíku.  Není proto divu, že se, po prosmáté dvouhodinovce, domů trousilo publikum s pusami od ucha k uchu. (ims)