FIVE STAR CLARINET QUARTET

15.6.2022 od 19 hodin

FIVE STAR CLARINET QUARTET

Vážná hudba

Předprodej
12. 4.

Skupina H

Informace

Je sestaven z našich špičkových klarinetistů, kteří mají velké sólistické renomé a komorní zkušenosti z řady pódiových aktivit. Členové souboru - Jiří Hlaváč (klarinet, saxofon), Vlastimil Mareš (klarinet), Irvin Venyš (klarinet) a Jan Mach (klarinet a basklarinet) jsou držiteli prestižních ocenění z mezinárodních hudebních soutěží a festivalů, a jsou výraznými osobnostmi naší interpretační současnosti.

Five Star Clarinet Quartet osciluje repertoárově v oblasti klasické i jazzové hudby a navazuje na projev legendárního souboru Barock Jazz Quintet. Jiří Hlaváč je i v tomto případě autorem aranží, dramaturgie a plní roli moderátora.

.

PROGRAM:

Johann Sebastian Bach – Tři chorály v úpravě Philippe Cupera

Wolfgang Amadeus Mozart – Divertimento B dur v úpravě Jiřího Hlaváče

Anonym ze 16. století - Zelené rukávy

Franz Schubert – Zastaveníčko

Antonín Dvořák - Humoreska

Jiří Hlaváč – Ebony Suite

.

Koncert se koná v rámci projektu "Město plné tónů" za finanční podpory Státního fondu kultury ČR.

.

------------------------------------------

Jiří Hlaváč - klarinet, saxofon

Klarinetista a saxofonista, známý i jako moderátor, skladatel, publicista a výrazný hudební organizátor, člen porot a soutěžních komisí Pražského jara a Concertina Praga. Od roku 1990 vyučuje na Hudební fakultě AMU, v letech 2000-2006 byl jejím děkanem.

Vlastimil Mareš - klarinet

Vítěz řady mezinárodních soutěží m.j. i Pražské jaro v roce 1981, první klarinetista Symf. orchestru hl. města Prahy FOK, pedagog a v současnosti děkan Hudební fakulty AMU, uznávaný sólista a dlouholetý člen Pražského dechového kvinteta.

Irvin Venyš - klarinet

Laureát mezinárodních klarinetových soutěží v Praze, Bayreuthu, Madeiře a Paříži. Rozvíjí ambiciózní sólovou dráhu v níž se věnuje, vedle klasického klarinetového repertoáru, také premiérám náročných českých a světových skladeb hudby 20. a 21.století.

Jan Mach – klarinet, basklarinet

Od roku 2007 člen Symfonického orchestru hl. města Prahy FOK, v roce 2003 byl finalistou prestižní mezinárodní soutěže ARD v Mnichově. Jako člen Tria Arundo je držitelem Ceny Českého komorního spolku pro komorní hudbu za rok 2012.

Další informace

Vstupenky kupujte přes web divadla nebo prostřednictvím webu E-VSTUPENKA.CZ

Partneři akce

  • STÁTNÍ FOND KULTURY

Naši partneři