HERKULES A AUGIÁŠŮV CHLÍV

25.5.2023 od 19 hodin

HERKULES A AUGIÁŠŮV CHLÍV

Divadelní spolek J. K. Tyl Josefův Důl

Festival ochotnického divadla

Předprodej
28.3.2023 (přes web 29.3.)

Informace

Autor:
Friedrich Dürrenmatt
Režie:
Karel Stuchlík
Hrají:
Luboš Doležal, Kamila Čadílková, Karel Stuchlík ml., Petr Firbas, Vojtěch Polák, Iveta Ducháčková, Milan Doležal/Karel Stuchlík, Přemek Polák, Radim Podrazký, Renata Koďousková, Markéta Počekajlová, Jiřina Řeřichová, Hana Stuchlíková, Andrea Štejfová

Friedrich Dürrenmatt se ve své hře Herkules a Augiášův chlív inspiroval antickým motivem páté z dvanácti proslulých Herkulových prací – vyčištění Augiášova chlíva. Autor popsal komediální až groteskní příběh šlendriánu, který lidstvo provází staletími de facto až do současnosti. Antický hrdina nejenže neuspěje v odhnojování Elidy, ale uvízne v byrokratické síti složitého mechanismu elidského státu. V chaosu a pokrytectví se nedokáže prosadit ani takový hrdina, jakým byl Herkules.

Text sleduje: Jana Řeřichová, Technika: Josef Augustin, Jakub Dolák,  Kostými a rekvizity: Hana Stuchlíková, David Merkl, Scéna: Hana Stuchlíková

Divadelní spolek J. K. Tyl Josefův Důl

Divadelní spolek byl v Josefově Dole založen v roce1945. Již na počátku roku následujícího měl první premiéru. Divadlo se odmlčelo v druhé polovině 60. let minulého století z důvodů velké rekonstrukce budovy a víceúčelového sálu na divadelní hlediště. Divadlo opět ožilo začátkem 70. let, repertoár se částečně změnil, inscenovaly se i modernější hry, divadelníci více jezdili na štace, zúčastňovali se okresních a krajských přehlídek ochotnického divadla. Jedenáctkrát za novodobou historii byl spolek se svými inscenacemi nominován na Krakonošův divadelní podzim ve Vysokém nad Jizerou, naposledy s velmi úspěšnou inscenací francouzského dramatika Féliciena Marceau Vajíčko v roce 2014.

Spolek v současnosti připravuje pro diváky každý rok na počátku léta novou premiéru, organizuje představení dalších divadelních spolků v josefodolském divadle, je pořadatelem divadelní přehlídky venkovských ochotnických souborů Josefodolské divadelní jaro s postupem na Krakonošův divadelní podzim ve Vysokém nad Jizerou.

Představení se koná v rámci projektu "Ochotnické divadlo v našem regionu" za finanční podpory Státního fondu kultury ČR.

Další informace

Vstupenky kupujte přes web divadla nebo prostřednictvím webu E-VSTUPENKA.CZ

Partneři akce

  • STÁTNÍ FOND KULTURY

Naši partneři