Honza. Honza? Honza!

21.6.2019 od 9 hodin

Honza. Honza? Honza!

DIVADLO ALFA PLZEŇ

Dětská

Informace

Autor:
Petr Borovský podle klasických pohádek
Režie:
Petr Borovský
Hrají:
Josef Jelínek, Andrea Ballayová, Lenka Válková Lupínková, Marie Mrázková, Radka Mašková, Tomáš Jereš, Petr Borovský

Co by byly české pohádky bez Honzy! Hloupého, chytrého, silného, málem králem, tu je kára, ten to ryje. Herci a příležitostnému režisérovi Divadla Alfa Petrovi Borovskému pohádky o Jeníčcích, Jancích a Honzovi 100x jinak nedaly spát. A vznikl scénář, který čerpá z variant tří známých pohádek o Honzovi. Propojený obcí Janovice, kde se chystá mezinárodní oslava jmenin – mají přijet hosté z italského Janova nebo jihoafrického Johannesburgu.

A nejlepší by bylo pochlubit se příběhem některého ze slavných rodáků. Jenže kterého Honzy? Silného, chytrého nebo bohatého? Není to lehké rozhodnutí. Tak to bude třeba si jejich slavné kousky připomenout… Ještěže máme loutkové divadlo!
Představení se koná v rámci festivalu Mateřinka, který probíhá v Liberci jednou za dva roky a nabízí to nejlepší z tvorby loutkových divadel pro nejmenší děti.


Inscenace nabídne kromě známých pohádek také různé typy loutek; autorem výpravy je občasný spolupracovník Divadla Alfa Kamil Bělohlávek. Ten už spolupracoval s Petrem Borovským jednou, a to na inscenaci „Pohoršovna“ (premiéra 2016), divadelní adaptaci knižní předlohy Daniely Fišerové. Teď se do Alfy vrací a spolu s ním přicházejí Honzové, kteří vítězí nad lakomými sedláky, strašidly a drakem.

MATEŘINKA je soutěžní festival profesionálních loutkových divadel, který se jako jediný v České republice a široko daleko v Evropě, zaměřuje výhradně na tvorbu pro nejmenší diváky. Do festivalového programu, který je výběrový, jsou zařazována představení statutárních divadel, nezávislých souborů, privátních skupin i sólistů. Pravidelně jsou zváni také hosté ze zahraničí. 

Vznik festivalu se datuje rokem 1972, kdy byla pod tímto názvem uspořádána v Liberci první česká národní přehlídka tohoto zaměření. Místem konání bývalo (střídavě) město Liberec a České Budějovice. Od roku 1991 se pořádá jen v Liberci, a to každým druhým rokem.

Naši partneři