HRADIŠŤAN & JIŘÍ PAVLICA a Smíšený pěvecký sbor BOHEMIACHOR - "Nechť promlouvá srdce"

8.10.2016 od 19 hodin

HRADIŠŤAN & JIŘÍ PAVLICA a Smíšený pěvecký sbor BOHEMIACHOR - "Nechť promlouvá srdce"

Hudba

Předprodej 15. 6.

Skupina H

Rozvoz autobusem po představení

Informace

Společný koncert dvou hudebních těles, které spojuje postoj k lidským duchovním hodnotám, lásce, naději, lidské sounáležitosti a jejichž krédem je stavění mostů mezi lidmi.

HRADIŠŤAN & JIŘÍ PAVLICA je ojedinělé hudební seskupení s vysokou uměleckou interpretační úrovní, nezvykle širokým žánrovým záběrem a netradičním repertoárem, jehož silným interpretačním zdrojem byla zejména v počátcích jeho existence lidová tvorba. Od roku 1978 je jeho uměleckým vedoucím tvůrčí osobnost - houslista a hudební skladatel Jiří Pavlica.

BOHEMIACHOR, smíšený pěvecký sbor složený z 60 - 70 převážně mladých lidí z celé České republiky, byl založen v roce 1993 z iniciativy několika členů ateliéru na festivalu Bohemia Cantat, který vedl Jan Staněk. V současnosti sbor působí pod stálým vedením Víta Novotného. Ideou souboru je také poznávání způsobu práce různých sbormistrů, proto často zve hostující sbormistry. Repertoár souboru obsahuje skladby všech slohových období, v poslední době se převážně věnuje 20. a 21. století.

VÍCE O PROJEKTU NA www.bohemiachor.cz

SKUPINA H 2016/2017

Naši partneři