Eva Holubová v roli seriálové oblíbenkyně, sestry Jarmilky z Nemocnice Brod, přivezla do Městského divadla v Jablonci vtipnou, leč místy velmi hloubavou a podnětnou One women show.

Přestože autorem i režisérem stominutové hry je Patrik Hartl, troufneme si říct, že je koncipována převážně pro ženy. Pětapadesátiletá, doposud nepříliš úspěšná, herečka v oblastním divadle zazáří v televizním seriálu. To jí přinese nejen kýžený zájem obdivovatelů, ale i starosti s bulvárem. Krom toho se právě dovídá o nevěře svého manžela, na jehož lásku se spoléhala celé čtvrtstoletí. Neskutečný herecký i pohybový výkon předvedla Eva Holubová s lehkostí a uvěřitelností a její hlášky typu „nemusím jako Meryl Streep vypadat, ale můžu se tak cítit“, nejenom pobavily, ale zároveň dodaly přítomným ženám víru v sebe sama. Krom Evy Holubové zazněly  na jevišti i hlasy dalších postav, přičemž nejvíce zaujala slova Jiřího Bartošky, coby nevěrného manžela.

Pokud jste šli na One women show Evy Holubové s cílem pobavit se, tak se vám to zcela jistě podařilo. Návdavkem jste si však pravděpodobně odnesli zážitek poněkud intimnější, než jste původně plánovali. Hluboké pravdy, prohry a zklamání stárnoucí ženy totiž nakonec nevyzněly ani trochu pesimisticky. Byl to prostě sám život, podaný opravdově a bez příkras. Přesto však publikum  dostalo mnoho příležitostí ke smíchu a závěrečný aplaus i potlesk byly zaslouženou odměnou pro naši vynikající herečku a její skvělou show.