Vím, že víš, že vím. Pod takovým názvem měli návštěvníci Městského divadla v Jablonci možnost zhlédnout dramatizaci stejnojmenného úspěšného filmu o soužití italských manželů, kteří se omylem dostanou do hledáčku soukromého detektiva. V režii Vladimíra Strniskka a pod hlavičkou Agentury Harlekýn Praha se v hlavních rolích objevili Simona Stašová a Michal Dlouhý. Role manželů Bonettiových osciluje mezi každodenní jednotvárností a nečekanými zjištěními, spolu s kupou kompromitujících materiálů soukromého detektiva. A italský temperament jakoby dvojice výtečných herců doslova nasála. Do svých postav se vžili natolik, že jsme se báli, že na jevišti jabloneckého divadla nechají hlasivky. Místy se toho "divadla" zdálo až moc, "Stačilo by pár italských výrazů a gest," bylo slyšet šepotání v hledišti. Ale za prvé to byl zřejmě režisérský záměr a za druhé zrovna Simonu Stašovou nelze vinit z toho, že by nevěděla, jak se Italové chovají, jelikož byla provdána za italského profesora historie, s nímž má syna.  

"První polovina se mi zdála až moc rozvláčná, po přestávce to bylo mnohem lepší. Jediné, co bych vytkl, bylo přehrávání jinak skvělých herců. Podle mého to bylo zbytečné, ale nejsem režisér," popisoval své dojmy Michal z Jablonce.

Lehká komedie s vážným základem a řadou životních útrap  si však jablonecké publikum naprosto získala. A jakoby byla italská nátura  nakažlivá, ocenilo protagonisty tak hlasitým jásotem a bouřlivým potleskem, že i diváci budili dojem nefalšovaných Jižanů. (ims)