Italka v Alžíru (prémie ND podzim)

24.7.2018 od 19 hodin

Italka v Alžíru (prémie ND podzim)

Evropská Hudební Akademie Teplice

Opera

Předprodej 2. 5.

Skupina ND

Informace

Autor:
Gioachino Rossini
Režie:
Krzysztof Biernacki
Hrají:
Sólisté, sbor a Komorní orchestr Evropské Hudební Akademie.

Půvabná hříčka z exotického prostředí, komická opera Italka v Alžíru, líčí marné úsilí Mustafy, který by si rád zpříjemnil harém novým přírůstkem, nakonec se však vrátí ke své Elvíře. Energická Italka Isabella přijíždí do Alžíru pomoci svému snoubenci uniknout ze zajetí. A právě u Mustafy.

Osvobození zajatých Italů – stesk po vlasti – to jsou romantické motivy opery. Jiskřivě výbušná hudba první proslulé buffy Gioachina Rossiniho už zahrnuje příznačné crescendové vlny, které známe z pozdějších Mistrových děl.

Představení v rámci Projektu "Evropská Hudební Akademie Teplice 2017". Mladí talentovaní umělci z celého světa, kteří společně nastudují mimořádná operní díla a provedou je na několika místech ČR, včetně Městského divadla v Jablonci nad Nisou. Tento projekt je připravován ve spolupráci s operními studii University Britské Kolumbie ve Vancouveru (Kanada) a University Severní Floridy v Jacksonville (USA). 

Opera se koná pod záštitou náměstka primátora Ing. Miloše Zahradníka a za finanční podpory statutárního města Jablonec nad Nisou.

PRÉMIE skupina ND - podzim/zima 2018/19 -  na toto prémiové představení je nutné vyzvednout si zvláštní vstupenku v pokladně divadla. VSTUPENKA JE PLATNÁ POUZE S ABONENTKOU!!!

VSTUPENKY do 29.6. v pokladně divadla, na webu e-vstupenky.cz nebo v den konání od14 hodin v pokladně divadla.

Další informace

Vstupenky rezervujte a kupujte přes web vždy následující den po zahájení předprodeje od 10 h. Zakoupit je můžete také prostřednictvím webu EVSTUPENKA.CZ a vyzvednout v Liberci, Českém Dubu, České Lípě, Semilech, Smržovce, Turnově, Vratislavicích a mnoha dalších místech.

TYTO REZERVACE JE NUTNÉ VYZVEDNOUT DO 5 KALENDÁŘNÍCH DNŮ! Po této době se rezervace automaticky ruší! VŠECHNY REZERVACE SE AUTOMATICKY RUŠÍ DEN PŘED AKCÍ!!! V den konání prodej POUZE v pokladně divadla!

Partneři akce

  • Statutární město Jablonec nad Nisou

Naši partneři