IVETA TROJANOVÁ - hoboj & HANA HRACHOVINOVÁ - harfa

20.7.2016 od 16 hodin před radnicí

IVETA TROJANOVÁ - hoboj & HANA HRACHOVINOVÁ - harfa

Vážná hudba

Informace

Iveta Trojanová studovala hru na hoboj na Pardubické konzervatoři u MgA.Jiřího Křenka, v červnu 2015 dokončila Akademii múzických umění v Praze u Prof. Jiřího Mihule. Hraje v Moravské filharmonii Olomouc a v orchestru Moravského divadla Olomouc. Vypomáhá ve Filharmonii Bohuslava Martinů ve Zlíně, v Komorní filharmonii Pardubice a v dalších tělesech. Pedagogicky působí na Zakladní umělecké škole v Přelouči a v Jeseníku, úspěšně připravuje děti na hudební soutěže a na studia na konzervatoři. Věnuje se sólové a komorní hře, mimo jiné s harfistkou Hanou Hrachovinovou a s Con amore ensemble, z nímž připravuje vydání CD.

Hana Hrachovinová získala magisterský titul v oboru harfa na Akademii múzických umění v Praze pod vedením doc. Jany Bouškové. Během studií absolvovala také roční výměnný pobyt Erasmus na Conservatoire national supérieur de musique et de danse v Paříži ve třídě Isabelle Moretti. Od prosince 2015 je členkou orchestru Národního divadla Brno, spolupracovala s mnoha dalšími orchestry včetně České filharmonie nebo německého orchestru l'Arte del mondo. Jako sólistka vystoupila s Mitteldeutsche Kammerphilharmonie, Komorní filharmonií Pardubice, Akademickými komorními sólisty a s dirigenty Gerardem Oskampem, Leošem Svárovským, Marko Ivanovičem a Petrem Louženským. Ráda se věnuje komorní a soudobé hudbě a je členkou improvizační skupiny Topos Kolektiv, s níž v listopadu 2015 několikrát vystoupila v New Yorku.

Na programu: Morricone, Debussy, Dvořák, Schubert a další.

V rámci projektu "Město plné tónů" pod záštitou náměstka primátora Pavla Svobody a s finanční podporou statutárního města Jablonec nad Nisou a Státního fondu kultury ČR.

Foto: Lenka Fohlová

Partneři akce

  • STÁTNÍ FOND KULTURY

Naši partneři