Za zahájení sezóny považuje již od roku 2003 Ivo Kahánek své pravidelné koncertování v Městském divadle Jablonec nad Nisou. " Jezdím k vám rád, publikum je tu skvělé a cítím se tu jako doma," prozradil s úsměvem přední český pianista.

Klavírní recitál Ivo Kahánka se vždy těší promyšlené dramaturgii a Kahánkovo mistrovství, entusiasmus a schopnost navázat kontakt s publikem, z něj dělají zážitek par excelence. Letos se z pódia linuly skladby Johanna Sebastiana Bacha, Miloslava Kabeláče,Ludwiga van Beethovena, či Fryderyka Chopina. Publikum se mohlo utleskat, divadlem zněly výkřiky bravo a dokonce ´umí´, což je na koncertech klasické hudby neobvyklé. Ale k té ´Kahánkovině´, tedy koncentrované radosti, která naplní blaženým pocitem mnoho smyslů, to tak nějak patří. Není tedy divu, že zaplněné divadlo vyjádřilo v závěru svoji spokojenost spontánním standing ovation a když ještě klavírní virtuos přidal Bugatti step ve famózním podání, řičeli diváci nadšením.

"Na koncerty vážné hudby často nechodím, dnes mě vytáhla kamarádka a jsem jí za to vděčná. Bylo to parádní. V první půlce jsem ještě občas zabrousila myšlenkami k běžným starostem, ale v té druhé už jsem se na hudbu plně soustředila a vím, že od dnešního dne ze mě bude pravidelný návštěvník klasických koncertů," uvedla paní Ilona z Jablonce. A my jsme rádi, že Ivo Kahánek  potvrzuje, proč patří k nejlepším klavíristům své doby, opakovaně právě v Jablonci. Bravo. ( ims)